No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BBSK: Podľa Kotlebu sa na župnom úrade skartujú dokumenty

Ing. Marian KotlebaVíťaz sobotných volieb predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Marian Kotleba má podozrenie, že na banskobystrickom župnom úrade skartujú zmluvy, dokumenty a vymazávajú pevné disky na počítačoch. V pondelok večer preto podal Národnej kriminálnej agentúre Prezídia Policajného zboru trestné oznámenie pre podozrenie z páchania trestnej činnosti, najmä porušovania právomocí verejného činiteľa a sprenevery. Informoval o tom člen Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko Miroslav Belička. „Tieto podnety sme dostali priamo od zamestnancov úradu a hneď ako sa to pán Kotleba dozvedel, podal toto trestné oznámenie,“ povedal pre agentúru SITA. Konkrétnejšie informácie, aké zmluvy a dokumenty sa údajne na úrade ničia, nemá.

Hovorkyňa BBSK Monika Pastuchová reagovala, že ide o absolútny nezmysel. „Budeme s políciou veľmi radi spolupracovať. Úrad funguje v štandardnom režime, pracujeme na rozpočte, žiadna skartácia sa nedeje,“ povedala pre agentúru SITA s tým, že podrobnejšie vyjadrenie vedenia kraja poskytne médiám krátko pred poludním.

Podozrenie až presvedčenie, že na krajskom úrade sa skartujú dokumenty, vyjadrili v pondelok viacerí účastníci internetových diskusií v súvislosti s rozhodnutím župana Vladimíra Maňku zrušiť pôvodne určený termín ustanovujúceho zasadnutia novozvoleného Zastupiteľstva BBSK. To sa malo pôvodne konať v piatok 29. novembra, nový termín ešte nie je známy. Ustanovujúce zasadnutie zastupiteľstva sa podľa zákona má uskutočniť do 30 dní po vyhlásení výsledkov volieb.

Zdroj: SITA


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross