No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BBSK: Poslanci schválili rozpočet, dostane sa aj na cesty III. triedy v okrese R. Sobota

Poslanci Banskobystrického samosprávneho kraja na svojom rokovaní odsúhlasili rozpočet kraja. V ňom počítajú aj s opravou ciest II. a III. triedy v kraji. Súčasné vedenie kraja si dalo za cieľ do roku 2020 obnoviť minimálne 300 kilometrov vyššie spomenutých ciest. Rekonštrukcia by sa mala dotknúť aj ciest v okrese Rimavská Sobota.

Podľa vedenia BBSK na prevádzku, údržbu a rekonštrukcie cestnej infraštruktúry v kraji je schválená investícia v celkovej výške 32 miliónov eur. „Na rekonštrukcie ciest, ktoré sú v našom kraji vo veľmi zlom stave, sme v rozpočte vyčlenili rekordnú čiastku,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter. Kraj chce do konca roku 2020 rovnako vyčerpať všetkých 40 miliónov eur z eurofondov, ktoré sú na rekonštrukcie ciest II. a III. triedy v Banskobystrickom kraji alokované v programe IROP.

V prípade okresov Lučenec, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Krupina, Žiar nad Hronom, Žarnovica, Detva a Poltár, ktoré sú spádové, BBSK plánuje do rekonštrukcie ciest III. triedy investovať 8 a pol milióna eur, pričom ide približne o 90 kilometrov ciest.

„Na zastupiteľstve sa tiež schválila investícia 150 tisíc eur do vybudovania prístupovej komunikácie k turistickému cieľu Predná Hora,“ povedal Lunter.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross