No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BBSK: Predsedami komisií zastupiteľstva sú Bagačka a Bán

12. marca 2010 |  | | | |

Po februárovom zasadnutí krajského zastupiteľstva je známe zloženie jeho jednotlivých komisií. Na postoch predsedov sú aj dvaja zo šiestich poslancov rimavskosobotského volebného obvodu.
Michal Bagačka bude predsedať komisii školstva a športu, v minulom volebnom období bol členom komisie vzdelávania a ľudských zdrojov.

Bývalý podpredseda komisie pre rómske otázky Zoltán Bán bude tentokrát na čele komisie územného plánu a životného prostredia. Ako pre Rimava.sk uviedol, prvé stretnutie komisie sa uskutoční pravdepodobne do konca marca, prípadne začiatkom apríla. „O nejakých plánoch je preto zatiaľ ťažko hovoriť. Naša komisia má za úlohu pripomienkovať územné plány v rámci vyššieho územného celku, budeme teda priebežne riešiť čo bude potrebné a aktuálne,“ povedal pre Rimava.sk Bán, ktorý je zároveň poslancom rimavskosobotského mestského zastupiteľstva. „Bol by som rád, keby sa nám v tomto volebnom období podarilo nejakým spôsobom zblížiť vyšší územný celok a miestnu samosprávu,“ uviedol. Ako spomenul, v minulosti spolupráca Rimavskej Soboty a VÚC nebola práve najlepšia.

Okrem Bána je členom komisie územného plánu a životného prostredia aj novozvolený poslanec krajského zastupiteľstva František Auxt.

Primátor Tisovca Peter Mináč bol v predošlom volebnom období členom komisie financií a rozpočtu a tiež komisie medzinárodnej kooperácie, ako krajský poslanec je teraz v komisii regionálneho rozvoja a cestovného ruchu.

Pavel Struhár, ktorý v krajskom zastupiteľstve takisto nie je nováčikom, bol podpredsedom komisie kultúry a kultúrneho dedičstva a tiež členom komisie dopravy a komunikácií. V tomto volebnom období bude členom komisie kultúry.

Rimavskosobotský volebný obvod má svoje zastúpenie aj v komisii sociálnych vecí a marginálnych skupín, jej členom je tiež novozvolený poslanec Peter Juhász.
Pri zastupiteľstve BBSK funguje celkovo 11 komisií, v minulom volebnom období ich bolo 15.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross