No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BBSK plánuje presťahovať niekoľko klientok z Feminy Veľký Blh do Jesenského

VEĽKÝ BLH/JESENSKÉ – Niekoľko klientok z Domova sociálnych služieb (DSS) Femina Veľký Blh plánuje Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) presťahovať do novonadobudnutej nehnuteľnosti v Jesenskom. Ide o rodinný dom, ktorého kúpu schválili krajskí poslanci na svojom ostatnom, májovom zasadnutí.

Predkladaný návrh na kúpu nehnuteľnosti – rodinného domu pre DSS rieši situáciu s nevyhovujúcimi a nedostatočnými priestormi v zariadení, ktoré poskytuje sociálne služby 100 klientkam s mentálnym postihnutím a s psychiatrickými ochoreniami. Toto zariadenie nespĺňa normy, ktoré sú určené legislatívou, či už zákonom o sociálnych službách, alebo vyhláškou ministerstva zdravotníctva,“ vysvetlila na zasadnutí Denisa Nincová, riaditeľka odboru sociálnych služieb a zdravotníctva Úradu BBSK.

Článok pokračuje pod reklamouSpomínaná vyhláška podľa nej uvádza podrobnosti o tom, koľko metrov štvorcových majú mať jednotlivé izby s poskytovaním sociálnych služieb, prípadne koľko klientok môže v jednej izbe bývať. „V tomto zariadení je to vysoko presiahnuté. V jednej izbe môžu byť ubytovaní traja klienti a keďže ide o veľký kaštieľ, ktorý je zrekonštruovaný, tak v tých miestnostiach býva aj osem klientiek,“ ozrejmila Nincová.

Dodala, že v novo získanej nehnuteľnosti im budú poskytované kvalitnejšie služby a zároveň budú mať príležitosť na prípravu na nezávislý život v podporovanom bývaní. Hodnota získaného domu bola znaleckým posudkom stanovená na vyše 80 000 eur, spoluvlastníci však súhlasili s kúpnou cenou vo výške 79 000 eur.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross