No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BBSK: Septembrové zastupiteľstvo sa nekonalo, tentoraz neprišla väčšina poslancov

3. septembra 2015 |  | |
z rokovania BBSK v R. Sobote

z rokovania BBSK v R. Sobote

Po párminútovom augustovom zasadnutí Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) kvôli neúčasti predsedu Mariana Kotlebu malo podobný priebeh aj to septembrové. Na rokovanie, ktoré zvolal predseda na stredu, 2. septembra, v Závadke nad Hronom prišlo z celkového počtu 49 iba štrnásť poslancov, medzi ktorými bol aj primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko.Dôvodom neúčasti niektorých poslancov klubov Smer-SD, KDH a SMK bolo rokovanie podľa ich slov len propagáciou predsedových politických ambícií. Svoju neprítomnosť odôvodnili vo svojom stanovisku.

Podľa stanoviska poslancov Kotleba pred riešením akútnych problémov kraja dal účelovo prednosť extrémistickému zhromaždeniu Dělnické strany v Prahe. „Plne ukázal, že na riešení skutočných problémov nášho kraja mu vôbec nezáleží,” dodávajú poslanci, podľa ktorých v týchto dňoch cynicky zneužil obrovskú tragédiu zavraždenej matky v Polomke 19. augusta na svoju politickú prezentáciu.

Počas 10-minútového rokovania BBSK vystúpil nezávislý poslanec za obvod Žiar nad Hronom Ladislav Kukolík. Podľa jeho slov so stanoviskom niektorých poslancov klubov Smer-SD, KDH a SMK nemajú nič spoločné. „Náš klub s týmto ich vyhlásením nemá nič spoločné a my sme si pripravili vlastné vyhlásenie klubu nezaradených poslancov BBSK,“ dodal Kukolík.

Vo svojom vyhlásení vyjadrili ľútosť nad tragickou udalosťou, ktorá sa odohrala v Polomke avšak rázne odmietajú túto tragédiu zneužívať na politickú prezentáciu. „Aj keď nesúhlasíme s niektorými krokmi predsedu samosprávneho kraja, v neúčasti a opätovnom rokovaní nevidíme riešenie. Chceme hovoriť o aktuálnych problémoch, vyjadriť k nim svoj názor, pýtať sa na dodnes nezodpovedané otázky a zároveň ponúknuť vlastné návrhy v riešení,“ povedal poslanec. Rovnako poukázali nezávislí poslanci vo vyhlásení aj na nedoriešenú situáciu Divadla Štúdio tanca, hospodárenie Regionálnej správy ciest či na ďalší vývoj vypovedaných zmlúv o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na realizáciu cesty Sucháň-Čebovce.
Po prečítaní ich vyhlásenia poslnacom Kukolíkom predseda Kotleba vyzval všetkých prítomných, aby si minútou ticha uctili pamiatku tragicky zosnulej Janky M. v Polomke.

Ako na záver uviedol Kotleba ďalšie zasadnutie BBSK bude vyhlásené do štrnástich dní. „Miesto a čas bude v zmysle zákona vopred oznámené,“ poznamenal.

Zoznam zúčastnených poslancov na zasadnutí BBSK:

Pavol Baculík, Stanislav Horník, László Jámbor, Ladislav Kukolík, Štefan Matejkin, Jozef Mikuš, Juraj Pelč, Slavomír Pôbiš, Miroslav Suja, Jozef Šimko, Ján Šufliarský, Jozef Tokár, Ján Tomáš, Eva Wolframová.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
BBSK: Kvôli predsedovi kraja sa niektorí poslanci zasadnutia nezúčastnili


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross