No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BBSK: Župan Kotleba chce komunikovať cez videospoty

Marian KotlebaPredseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marian Kotleba vyhlásil, že k obyvateľom kraja a k svojim voličom sa bude prihovárať cez videá. V masovokomunikačných prostriedkoch sa bude zúčastňovať len tých verejných diskusií, ktoré budú vysielané naživo. Dôvodom je podľa jeho vyjadrenia štvavá kampaň proti jeho osobe. Uviedol to po tom, ako poslanec národnej rady Miroslav Beblavý informoval, že podal dva podnety na predsedu BBSK za porušenie ústavného zákona o konflikte záujmov.

„Bol som pripravený vysvetliť naživo a veľmi transparentne a verejne všetky okolnosti, ktoré boli predmetom zavádzajúceho podania zo strany poslanca Národnej rady Slovenskej republiky,“ uviedol Kotleba a vysvetlil, že sa zúčastňuje len živých televíznych diskusií. Spomenul tiež, že médiá na Slovensku podľa neho cielene ignorujú jeho prácu a preto sa rozhodol, že bude komunikovať cestou necenzurovaných videí. Na vysvetlenie podozrení, že porušil ústavný zákon o konflikte záujmov, takýto videospot zatiaľ nevyužil. K medializovanej téme poskytovania finančných darov na jeho politickú činnosť sa vyjadril na decembrovom rokovaní zastupiteľstva, po tom, ako ho poslanci požiadali o stanovisko. Potvrdil, že financie na účet mu posielajú aj niektorí zamestnanci župného úradu, podľa neho však dobrovoľne.

Poslanec Národnej rady SR Beblavý minulý týždeň uviedol, že Zastupiteľstvu BBSK podal dva podnety na predsedu BBSK Kotlebu pre porušenie Ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov. Prvý sa týka finančných darov, ktoré Kotlebovi mali posielať na jeho účet aj zamestnanci BBSK, čo v decembri podľa Beblavého potvrdil sám Kotleba. Poslanec uviedol, že za to predsedovi kraja hrozí pokuta vo výške 12 mesačných platov. Druhý podnet sa týka Kotlebovho prevádzkovania živnosti aj vo funkcii predsedu BBSK, za čo mu podľa Beblavého hrozí pokuta vo výške šiestich platov. Podľa názoru Ľubice Laššákovej, predsedníčky poslaneckého klubu Smer-SD – KDH, ktorý má v Zastupiteľstve BBSK väčšinu, môže byť za porušenie ústavného zákona vážne ohrozený post predsedu kraja. Zastupiteľstvo BBSK by sa malo Beblavého podnetmi zaoberať na najbližšom zasadnutí začiatkom februára.

Zdroj: Rimava.sk, SITA

Súvisiace články:
BBSK: Podľa poslankyne môže prísť Kotleba o mandát predsedu kraja
Miroslav Beblavý podal na bystrického župana podnety za konflikt záujmov
B. BYSTRICA: Kotleba tvrdí, že úradníci BBSK ho obdarúvajú dobrovoľne


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross