No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BBSK: Župan Kotleba nazval vlajku EÚ okupačnou modrou handrou

17. marca 2014 |  | | | | |

Úrad BBSKBanskobystrický župan Marian Kotleba nazval vlajku EÚ modrou handrou a oznámil, že ju dal odstrániť z výzdoby na úrade. „Tieto okupačné modré handry by nám už nemali pripomínať, že sme načisto stratili svoju národnú a štátnu nezávislosť,“ s týmito slovami vystúpil zakladateľ Ľudovej strany Naše Slovensko na oslavách 75. výročia vzniku Slovenskej republiky z roku 1939, ktoré boli v sobotu na Svätoplukovom námestí v Nitre. Zúčastnilo sa na nich približne šesťdesiat ľudí. Kotleba zároveň vysvetlil, že Nitru si ako miesto osláv vybrali pre jej históriu a aj preto, lebo si zaslúži, aby bola hlavným mestom Slovenska a bola sídlom prezidenta. Hovoril aj o dôvodoch, prečo v Banskej Bystrici odstránili vlajku EÚ. „Ani Hitler si nedovoľoval to, čo dnes Európska únia. Nemecká vlajka viala len na veľvyslanectve Nemecka v Bratislave a na žiadnych iných úradoch v krajine. Preto sme včera obnovili vlajkovú výzdobu na Úrade Banskobystrického samosprávneho kraja a odstránili sme okupačnú európsku vlajku a nahradili ju slovenskou,“ povedal Kotleba.

Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja zároveň upozornil, že jeho strana chce ísť do eurovolieb a vybojovať pre Slovensko samostatnosť. Vo svojom prejave sa dotkol aj témy homosexuálnych partnerstiev. „Chceme, aby naše deti rástli v spoločnosti, kde otec bude otcom a matka matkou a nie že mama sa volá Jozef a otec sa volá Mišo,“ upozornil Kotleba, ktorý kritizoval aj zavádzanie angličtiny na školách alebo multikulturalizmus vo výchove detí.

O úprave vlajkovej výzdoby informoval Úrad BBSK aj na svojej oficiálnej stránke, zverejnil fotografiu, na ktorej je pri vstupe do budovy len slovenská vlajka.

Zdroj. SITA, Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross