No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Charitatívny beh priniesol nádej. Bolo to nádherné podujatie, povedala K. Kalaszová

Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Sobotné dopoludnie (15. júna) patrilo všetkým ľuďom dobrej vôle s veľkými srdcami, ktorí sa zapojili do charitatívneho behu venovaného predčasne narodeným dvojičkám Tomášovi a Oliverovi Kalászovým.

Podujatie s názvom Vráťme behom nádej sa uskutočnilo vďaka organizácii Chadim's Charity z Rožňavy, ktorej zakladateľkou je Rimavskosoboťanka Marcela Vrábeľová.

Marcela pre Rimava.sk uviedla, že takýto beh organizovala v R. Sobote po prvýkrát: "Keď som mala asi 17 rokov, zoznámila som sa so smrteľne chorým chlapcom a rozhodla som sa, že chcem pomáhať," povedala.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej prezradila, v Rimavskej Sobote poznala rodinu, o ktorej si myslela, že by pomoc potrebovali. Keď ich oslovila, veľmi pekne poďakovali a povedali, že poznajú niekoho, kto by pomoc potreboval viac. A tak sa skontaktovala s rodinou Kalászovou.

Rozcvičku pred behom ako aj samotné štarty organizoval známy "Sparťan" Peter Vrábeľ. Ako pre Rimava.sk uviedol, v momente, keď sa mu organizátorka ozvala, mal menšie obavy ako to zvládne.

"Je to pre mňa premiéra a nevedel som, čo môžeme od toho očakávať, ale tá myšlienka pomôcť niekomu, je silná. Keď sme videli, že aká akcia sa zorganizovala, koľko ľudí prišlo, počasie nám praje, prišli sem kvalitní športovci aj z väčších ďiaľok, a keď ako organizátor vidíte, tú dobrú náladu, tie úsmevy na tvárach a ešte aj pomôžete niekomu, tak to musí jednoducho chytiť za srdce," povedal Peter Vrábeľ.

Mama chlapcov, Kristína Kalaszová by chcela pozdraviť a poďakovať. Ako pre Rimava.sk uviedla, ešte na druhý deň spracovávala pocity šťastia. "Bolo to nádherné podujatie. Vyzbieraná čiastka 2825 eur bude použitá na rehabilitácie pre dvojičky Tomáška a Oliverka v súkromnom centre v Šamoríne, kam chodíme pravidelne už niekoľko rokov," povedala.

Jeden takýto pobyt nás stojí približne 1500 eur na 2 týždne, pričom chlapci cvičia dvojfázovo. "Zatiaľ sa nám podarilo opakovať takýto pobyt aj 3-4 krát do roka, no všetko sa odvíja od financií. Okrem toho navštevujeme každoročne aj kúpele v Kováčovej, kde sme aj momentálne. Kúpele trvajú 28 dní a aj tento pobyt nás na doplatku stojí 1600 eur," dodala.

Chlapci si spolu s maminou "odskočili" domov len kvôli tejto krásnej udalosti. "Chceli sme sa osobne poďakovať každému, kto si v tento deň vybral stráviť čas športom, s nami a pre pomoc druhým," dodala na záver Kristína.

Aj keď víťazmi behu boli všetci zúčastnení, kompletné výsledky si môžete pozrieť na tomto odkaze.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross