No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Blížia sa cyklopreteky Teatro Okolo Malohontu, pribudlo aj pár noviniek

cyklo-perexNajkrajšie preteky sú na jeseň. Dôkazom toho sú aj čoraz obľúbenejšie cyklistické preteky Teatro Okolo Malohontu, ktoré sa uskutočnia v nedeľu, 18. septembra. Registrácia na tretí ročník súťaže je v plnom prúde. Tento rok však pribudlo aj zopár zmien i noviniek.Trasa pretekov i naďalej ostáva rovnaká. Cyklisti si svoje sily zmerajú na 95-tich kilometroch, kde na nich čakajú štyri horské prémie a prevýšenie 1500 metrov. „Malé zmeny nastali v počte pretekárov v súťažných tímoch v NYNA - súťaž tímov, kde sme zvýšili počet z troch na štyroch,“ uviedol pre Rimava.sk riaditeľ pretekov Marek Urbančok, podľa ktorého táto zmena má ešte viac posilniť tímovosť tejto súťaže a dať šancu presadiť sa aj cyklistom s „ľudskou“ výkonnosťou, nie len najlepším z najlepších.

Novinkou podľa riaditeľa budú aj rámcové preteky pre starších žiakov a žiačky, 13-14 rokov a kadetov a kadetky, 15-16 rokov. Ich cyklistické schopnosti a silu v nohách preverí trasa dlhá 38 kilometrov. Ako ďalej Urbančok poznamenal, tieto preteky budú organizované ako Otvorené majstrovstvá okresu Rimavská Sobota cyklistickým klubom Rimavská Sobota. „Môžu sa ich zúčastniť pretekári z celého Slovenska, ale najlepšie umiestnení pretekári s trvalým pobytom v okrese Rimavská Sobota vyhrajú dres majstra okresu v jednotlivých kategóriách,“ avizoval.

Pozrite si, ako to na pretekoch vyzeralo uplynulý rok

Organizátori nezabúdajú ani tú najpodstatnejšiu zložku pretekov, a to divákov. Podľa riaditeľa program pre divákov sa snažia každý rok zlepšovať a obohatiť, a rovnako tomu bude aj tento rok. „Všetko je ešte v štádiu prípravy, ale určite sa divákom oplatí prísť a stráviť príjemné dopoludnie v skvelej atmosfére športového podujatia s medzinárodnou účasťou,“ podotkol a dodal, že pre najmenších budú aj tento rok pripravené detské cyklistické preteky na námestí.

Hoci prihlasovanie na preteky je v plnom prúde, súťažiaci sa môžu registrovať aj v deň pretekov. Ako Urbančok ozrejmil registrácia vopred však prináša pre pretekárov niekoľko výhod. „Každý dopredu prihlásený pretekár dostane pamätné tričko a jeho registrácia pred pretekmi bude trvať najviac niekoľko sekúnd a nemusí čakať v rade a vypisovať prihlášky. V neposlednom rade bude jeho štartovný poplatok menší,“ vysvetlil riaditeľ pretekov.

Ak ste fanúšikom cyklistiky, tak v nedeľu, 18. septembra, by ste nemali chýbať na pretekoch Teatro Okolo Malohontu. Štart je naplánovaný na 10:30 hod. z Hlavného námestia v Rimavskej Sobote. Bližšie informácie nájdete aj na stránke pretekov.

TOM-2016-Plagat-na-web

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross