Bohatá gólová nádielka priniesla ďalšie víťazstvo, HKM je tak druhý v tabuľke

Po domácom víťazstve nad Sabinovom naši chlapci cestovali v sobotu, 3. novembra, na zápas k zahraničnému účastníkovi ligy do poľského Sanoku. Pred zápasom naše rady obohatil nový ruský obranca Demid Luchnikov. Bohužiaľ našim chlapcom sa v tomto zápase nepodarilo zabodovať a podľahli súperovi 4:2. O naše dva góly sa postaral Ivan Zorvan a Artem Dmitriev.

V sobotu, 10. novembra, sa muži HKM Rimavská Sobota predstavili na domácom ľade proti celku HC REBELLION Gelnica. Tí doposiaľ odohrali všetky zápasy na domácej pôde, čo môže byť výhodou. Prehrali len dva zápasy, a to s Bardejovom a s Liptovským Mikulášom. Z víťazstva sa radovali v zápasoch so Sabinovom, so Sanokom a s Trebišovom 4:3.

V úvode stretnutia sa hostia previnili technickým priestupkom a domáci hrali presilovku, ktorú zúžitkovali už po 24 sekundách. Bekhendovou parádičkou sa predviedol Georgy Vilchinskiy. O minútu však hostia odpovedali, keď pretlačil puk do brány Dávid Dravecký. O dve minúty navýšili domáci. Ivan Zorvan strieľal z rohu a pred bránou tečoval Martin Novotný. V deviatej minúte hrali domáci opäť presilovku. Hostia však hneď vyhodili puk do stredného pásma a následne sa im ho aj podarilo dobehnúť a z brejku skóroval Patrik Huszárik. V dvanástej minúte sa opäť ujali vedenia domáci, keď spomedzi kruhov strieľal Denis Moroz. Následne strelili domáci kuriózny gól. Z bodu na vhadzovanie v obrannom pásme vystrelil puk Denis Nociar a ten prešiel cez celé ihrisko až do brány. O tridsať sekúnd stanovil na 5:2 Ivan Zorvan, ktorý po prihrávke od Slavomíra Budu spoza bránkovej čiary vymietol ľavý roh bránky.

V začiatku druhej tretiny si domáci nepostrážili pred bránou Dominika Laškodyho a ten s prehľadom zakončil. O minútu domáci opäť skórovali, keď bekhendom pretlačil puk pomedzi nohy gelnického gólmana Artem Dmitriev. O dve minúty to už bolo 7:3, keď parádnou strelou navýšil Ivan Zorvan a o pár minút podobným spôsobom skóroval Slavomír Buda. Pomaly sa už schyľovalo k debaklu. Následne došlo ku kolízií medzi gelnickým hráčom a brankárom domácich Karolom Križanom, ktorý druhú tretinu ešte dochytal, no do tretej tretiny už nastúpil Michal Marcinek. Veríme, že sa Karolovi nič vážne nestalo a už v najbližšom zápase ho uvidíme v našej bráne.

V tretej tretine skórovali už len hostia. Najprv prekonal domáceho gólmana Patrik Huszárik a následne strelou od modrej Lukáš Laškody. Štyri minúty pred koncom okorenila zápas šarvátka medzi Georgym Vilchinskiym a Tomášom Cvejnom. Necelé tri minúty pred koncom stanovili hostia konečné skóre 8:6, keď z vrcholu kruhov strieľal Michal Baksay. Diváci videli veľmi zaujímavý zápas plný gólov a zaujímavých zvratov. Opäť bola najlepšia prvá tretina a tempo pomaly upadalo, no aj tak to bol zaujímavý zápas.

HKM Rimavská Sobota - HC Rebellion Gelnica 8:6 (5:2, 3:1, 0:3)
Góly: 2. Vilchinskiy Georgy; 5. Novotný Martin; 12. Šagát Michal; 14. Nociar Denis; 15. Zorvan Ivan; 23. Dmitriev Artem; 25. Zorvan Ivan; 31. Buda Slavomír - 3. Dravecký Dávid; 9. Huszárik Patrik; 21. Laškody Dominik; 44. Huszárik Patrik; 46. Laškody Lukáš; 58. Baksay Michal;
Strely: 33:36. Vylúčenia: 8:8 na 2 min., navyše Just a Filipiak 10 min. OT za nešportové správanie a Skokan za vrazenie na mantinel. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodcovia: Píšťanský - Staššák, Paulík. Diváci: 288.

Chceli by sme sa poďakovať všetkým fanúšikom za naozaj hojnú účasť na zápase a neustále fandenie. Fanklubu ďakujeme za korektné a slušné vystupovanie. Vašu podporu si veľmi vážime.

Vďaka tomuto víťazstvu sme sa vyšvihli na druhú priečku pred Trebišov, ktorý však má zápas k dobru. Na prvom mieste sa nachádza Bardejov, a práve ten vyzveme v zápase už túto sobotu, 17. novembra, na domácom ľade tradične o 17:00 hod. Keďže medzi nami a Bardejovom je rozdiel dvoch bodov, bude tento zápas súbojom o priebežné prvé miesto a určite nás čaká opäť veľmi zaujímavý zápas. Všetkých srdečne pozývame.

Zdroj: Marek Hanzel, HKM Rimavská Sobota FOTO: Denis Szoke