No active "ca-sidebar-197687" sidebar

B. GRÖHLING: Okresy R. Sobota, Revúca, Lučenec, Poltár a V. Krtíš patria medzi tie s najnižšou zaočkovanosťou detí

GEMER/MALOHONT/NOVOHRAD – Päť okresov Gemera-Malohontu a Novohradu patrí medzi tie, v ktorých je aktuálne najnižší podiel detí a mladých ľudí zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19. Na utorkovej (10. 8.) tlačovej konferencii to uviedol minister školstva Branislav Gröhling.

Najnižšia zaočkovanosť vo veku 12 až 17 rokov je v okresoch Medzilaborce, kde je to iba 6 percent. Revúca má 7 percent a Veľký Krtíš, Svidník, Rimavská Sobota, Poltár, Lučenec a Gelnica majú 8 percent,“ konkretizoval minister školstva.

Pre porovnanie, najvyššia zaočkovanosť v tejto vekovej skupine je v okresoch Bratislava (43 %), Senec (38 %), Pezinok (35 %), Žilina, Dunajská Streda, Malacky ( po 27 %), Trenčín, Trnava a B. Bystrica (po 26 %).

Článok pokračuje pod reklamouMinister porovnal aj zaočkovanie dospelých. „V Revúcej je 28 percent a 60 percent v Bratislave. Takže tam je zaočkovaný dvojnásobný podiel dospelých a až šesťnásobný podiel mladých ľudí,“ podotkol.

Podľa Gröhlinga je v celej SR aktuálne zaočkovaných 19 percent mladých vo veku od 12 do 17 rokov. Rezort školstva chce odteraz na svojej webovej a facebookovej stránke pravidelne každý týždeň zverejňovať mapy, na ktorých bude prezentované percento zaočkovanosti detí a mládeže, ako aj učiteľov a zamestnancov škôl po jednotlivých okresoch.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross