No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bubnovačka opäť upozorní na násilie páchané na deťoch

17. novembra 2023 | | | |  | 
Fotografia z minuloročného bubnovania na Základnej škole P. K. Hostinského. Zdroj: archív školy

RIMAVSKÁ SOBOTA – November je mesiacom viacerých významných dátumov v oblasti ochrany práv dieťaťa. Na Slovensku sa pripravuje ďalší ročník akcie s názvom „Bubnovačka“, ktorá má aj tento rok symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a otvoriť v spoločnosti tému včasnej prevencie. 

Hlavnú myšlienku podujatia „Aby bolo deti lepšie počuť“ si pripomíname už od roku 2014. Do "bubnovačky" sa 20. novembra aj viaceré školy v okrese Rimavská Sobota. Spoločné bubnovanie v rámci celého Slovenska bude prebiehať medzi 10:00 a 11:00 hod.

Článok pokračuje pod reklamou


V Rimavskej Sobote budú bubnovať budú napríklad na Základnej škole P. K. Hostinského, Základnej škole P. Dobšinského, Evanjelickej základnej škole Z. Oravcovej, na Strednej odbornej škole technickej a agropotravinárskej, rovnako aj v Jesenskom na Základnej škole J. Jesenského a na Základnej škole F. Rimavského v Hnúšti.

18. november je Európskym dňom ochrany detí pred sexuálnym vykorisťovaním a sexuálnym zneužívaním, 19. november je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí a 20. november je Svetovým dňom detí vyhláseným organizáciou UNICEF, počas ktorého si svet pripomína prijatie Dohovoru o právach dieťaťa.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross