No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bude v Rimavskej Sobote Möbelix? Firma by chcela začať stavať, na rade sú úrady

Obchod s nábytkárskym sortimentom by firma chcela postaviť na Cukrovarskej ulici v obchodnej zóne Galéria Komín. Svoj zámer už posunula Okresnému úradu v Rimavskej Sobote, ktorého úlohou je posúdiť vplyvy na životné prostredie, čo je jedným z prvých krokov pred samotnou výstavbou.

S výstavbou by chceli začať v polovici roka 2021

V zámere, ktorý firma predložila na posúdenie, je termín začatia výstavby plánovaný na druhý kvartál roku 2021. Výstavba Möbelixu by mala byť ukončená začiatkom roka 2022. Celková úžitková plocha obchodného centra, ktoré je navrhnuté ako dvojpodlažný objekt, by sa mala rozprestierať na ploche takmer 13 tisíc metrov štvorcových, taktiež by malo pribudnúť okolo 150 nových parkovacích miest.

Článok pokračuje pod reklamou„Navrhovaný objekt – obchodné centrum Möbelix – bude slúžiť pre predaj nábytku, bytového zariadenia a bytových doplnkov. Doplní tak sortiment poskytovaných služieb v neďalekej nákupnej zóne o široké portfólio produktov tohto typu,“ uvádzajú autori zámeru.

Vzniklo by takmer 40 nových pracovných miest

V novom obchodnom dome by si podľa firmy našlo prácu 38 zamestnancov. Celkové náklady na výstavbu obchodu sa orientačne pohybujú okolo 6,2 milióna eur. Výstavbu však najskôr musí povoliť vedenie mesta Rimavská Sobota a príslušný okresný úrad, konkrétne odbor starostlivosti o životné prostredie.

Bez búrania a výrubu stromov

Plocha, na ktorej by firma chcela stavať, je voľná, nenachádzajú sa na nej žiadne stavebné objekty ani vysoká zeleň. Möbelix uvádza, že výstavba by bola v súlade s platným územným plánom mesta a územie by bolo využité zmysluplne. Ako pozitívum vnímajú aj vytvorenie nových pracovných miest v regióne.

„Dotknuté územie predstavuje obchodnú a priemyselnú zónu. Vegetáciu tvoria náletové dreviny alebo umelo vysadené okrasné dreviny a upravovaný kosený bylinný porast bez väčšieho významu z hľadiska biologickej diverzity. Realizáciou navrhovanej činnosti nedôjde k záberu poľnohospodárskej ani lesnej pôdy,“ uvádzajú autori zámeru s tým, že chránené, vzácne ani ohrozené druhy a biotopy nie sú v dotknutom území evidované. „Výstavbou navrhovanej činnosti nedôjde k zmene existujúcej ani navrhovanej dopravnej infraštruktúry v území, nakoľko bude táto pre navrhovaný zámer dostatočná,“ vysvetľujú v zámere.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: Möbelix, RAS Immobilien SK s.r.o


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross