No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Búrka vyvrátila zastávku, na Košickej ceste narazili autá do spadnutého stromu

autobusová zastávkaNočná búrka, ktorá sa prehnala Rimavskou Sobotou, vyvrátila novú autobusovú zastávku na Sídlisku Západ pri Základnej škole Š. M. Daxnera. Ako Rimava.sk ďalej informoval riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto, okrem prevrátenej zastávky zatiaľ nikto iné škody nehlásil. „Robíme ohliadku mesta. Na Kurinci sme už boli, tam sme nenašli nič,“ uviedol Barto, podľa ktorého už zastávku opravujú.

Podľa riaditeľa Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote Mareka Laššáka v noci zaznamenali hasiči dva výjazdy. Pred polnocou k dodávke, ktorá zišla do jarku pri Jesenskom, po polnoci smerovali ku spadnutému stromu za Rimavskou Sobotou vo Vinici. Ako Laššák dodal, na cestu spadol strom, do ktorého narazili dve autá. Jedného z vodičov museli príslušníci HaZZ vystrihovať, druhý z auta vyšiel sám. Privolaná rýchla zdravotná pomoc odviezla do nemocnice obidvoch vodičov.

Výstraha prvého stupňa pred búrkami platí na celom území Slovenska aj počas dnešného dňa. Očakáva sa výskyt búrok, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Môžu ich sprevádzať krátkodobé, ale intenzívne lejaky s úhrnom zrážok 20 - 40 mm a nárazmi vetra s rýchlosťou 17 - 25 m/s.

Správa bude doplnená.

autobusová zastávka na Sídlisku Západ

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross