No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bývalý hráč Rimavskej Soboty povedie prvoligový tím, cieľom bude záchrana

17. mája 2024 | | | |  | 
Foto: Rimava.sk

KOŠICE – Bývalý futbalista Rimavskej Soboty či Lučenca a extréner centra Gemera-Malohontu Gergely Geri bude viesť FC Košice, ktorý pôsobí v najvyššej slovenskej súťaži. Na pozícii kouča nahradil Jána Kozáka mladšieho.

Úlohou Geriho a jeho trénerského štábu bude udržať sa v Niké lige v priamom súboji proti Michalovciam. Oba tímy sa chcú vyhnúť baráži o udržanie sa, no v lepšej pozícii sú Zemplínčania, ktorí majú trojbodový náskok. Košičania sa baráži vyhnú len v prípade, ak Michalovce zdolajú.

Článok pokračuje pod reklamou


„Sme v neľahkej situácii a uvedomujeme si, že v sobotu pôjde o všetko. Cítime, že mužstvo potrebuje nový impulz. Rozhodli sme sa preto pre zmenu na trénerskom poste, kde bude do konca sezóny pôsobiť Gergely Geri. Jánovi Kozákovi mladšiemu a jeho asistentom v mene celého klubu ďakujem za ich prácu a do budúcnosti im želám všetko dobré,“ informoval prezident FC Košice Dušan Trnka.

Pre Geriho nie je prostredie v Košiciach neznáma. V štruktúrach klubu pôsobí od začiatku sezóny. Zbehanú má aj najvyššiu slovenskú súťaž. V minulom ročníku pomohol Zlatým Moravciam udržať sa v Niké lige. V minulosti pôsobil v kluboch Pohronia, Serede, Nitry či Podbrezovej.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross