No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bývalý starosta Hodejova obvinený z korupcie do väzenia nepôjde

sudBývalý starosta Štefan Illéš z Hodejova v okrese Rimavská Sobota obvinený z korupcie nepôjde do väzenia. Rozhodol tak prokurátor Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici a schválil dohodu o vine a treste. Pre Rimava.sk to potvrdila hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková.

Ako ďalej spomenula vtedajší starosta bol obvinený z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, zneužívania právomocí verejného činiteľa a z trestného činu podplácania. „Na súde sa k týmto skutkom priznal za čo mu prokurátor uložil dvojročný podmienečný trest so skúšobnou dobou na štyri roky, tri roky nesmie vykonávať verejnú funkciu a obci musí zaplatiť spôsobenú finančnú škodu vo výške 4 565 eur,“ povedala.

Policajti z Národnej kriminálnej agentúry (NaKA) zatkli pre podozrenia z korupcie starostu a troch poslancov obce Hodejov začiatkom roka.
Podľa informácií z policajného Prezídia mal starosta od januára do októbra minulého roka neoprávnene, bez schválenia obecným zastupiteľstvom, vyplácať finančné prostriedky z pokladne obce Hodejov vybraným poslancom. „Po získaní peňazí mali údajne napriek svojmu predchádzajúcemu nesúhlasu s výstavbou nájomných bytov, hlasovať na nasledujúcom mimoriadnom zasadnutí obecného zastupiteľstva v prospech starostom predloženého návrhu na výstavbu nájomných bytov,“ uvádza sa v stanovisku, ktoré pre Rimava.sk poskytol Martin Wäldl z oddelenia komunikácie a prevencie. Obvinení traja poslanci sú stíhaní za trestný čin prijímania úplatku.

Súčasné miesto starostu obsadila Katarína Jakabová, ktorú si v júnových doplnkových voľbách zvolili obyvatelia obce.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Starostu a poslancov Hodejova nevzali do väzby, vzdali sa mandátu
DOPLNENÉ: Starostu a troch poslancov obce Hodejov zatkli pre korupciu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross