No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ceglédy vyzbieral tisícky podpisov, ohlásil kandidatúru na post primátora R. Soboty

Radovan Ceglédy ohlásil na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote kandidatúru na primátora mesta. Zároveň vo štvrtok, 6. septembra, predstavil svoj tím kandidátov na poslancov, mapu problémov obyvateľov mesta, ako aj riešenia na prvých 100 dní v úrade primátora. Ceglédy kandiduje ako nezávislý, petíciu za jeho kandidatúru podpísalo viac ako 3300 Soboťanov. Zákon pritom na podanie kandidatúry vyžaduje 500.

Jeho tím kandidátov na poslancov tvorí 12 Soboťanov, medzi inými obchodný riaditeľ Riso Michal Demeter, riaditeľka súkromnej základnej školy Marcela Bellová, projektant Roman Vaľo, športovec Tibor Figei či známy herec Roman Slanina. Ceglédyho v kandidatúre podporujú aj desiatky Soboťanov, napríklad riaditeľ hvezdárne v Rimavskej Sobote Pavol Rapavý, športový tréner Juraj Svoreň, riaditeľka gymnázia Miriam Szántóová, riaditeľ základnej umeleckej školy Marián Lacko, zakladateľ portálu rimava.sk Andrej Boros, hudobník Juraj Matyinko, šéf klubu dôchodcov Géza Ferencz a iní.

„Svoju kandidatúru som v máji podmienil podporou Soboťanov. Hovoril som, že ak bude chuť po zrýchlení mesta veľká, pôjdem do toho. Od ľudí, ktorí túžia zrýchliť sme vyzbierali viac ako 3300 podpisov. To je číslo, ktoré má váhu. Vidieť, že ľudia sa rovnako ako ja s nevôľou pozerajú na to, ako naše mesto zaostáva, kým ostatní v regióne nás predbiehajú,“ povedal na tlačovej konferencii Ceglédy, ktorý prekvapivo vyzbieral o 2800 podpisov viac, ako vyžaduje zákon.

Na tlačovej konferencii nezávislý kandidát na primátora zhodnotil aj výsledky anketovej otázky „V čom by Rimavská Sobota mala zrýchliť“, ktorú kládol ľuďom počas zberu podpisov. „Obyvatelia mesta chcú, aby Rimavská Sobota zrýchlila na moderné mesto, kam sa budú chcieť vrátiť naše deti,“ vysvetlil Ceglédy. Okrem toho si Soboťania prajú dostavbu rýchlostnej cesty R2, lepšie pracovné príležitosti, či čistejšie mesto.

„Prajem si mesto, kde budú môcť plnohodnotne žiť naše deti,“ uviedol Roman Vaľo. „To sa nám podarí s príchodom investícií, skrášlením mesta či s vybudovanou infraštruktúrou. Som si istý, že s Radom sa nám to podarí. Je to človek, ktorý to, čo má, vybudoval zničoho,“ uviedol Vaľo.

Vyjadril sa aj Roman Slanina. „Ako herec často cestujem po Slovensku. Vidím, že Sobota oproti iným mestám spomalila, napriek tomu, že je to krásne mesto s bohatou históriou. Môže byť príťažlivé aj smerom von, potrebuje však zrýchliť aj v kultúre a vo voľnočasových aktivitách. Už teraz máme s Radom kopec nápadov, ako to pretlačiť,“ povedal.

Ku kandidatúre sa vyjadrila aj mladá študentka Nina Timková: „Dnes v Sobote nevidím budúcnosť. No som si istá, že keď sa pán Ceglédy do toho svojou váhou oprie, môže toto mesto zrýchliť. Tak, že tu budeme chcieť žiť aj my, mladí.“

Ceglédy s tímom predstavili 10 konkrétnych opatrení, ktoré chcú stihnúť hneď počas prvých 100 dní v úrade. „Potrebujeme zrýchliť a chcem aby to Soboťania pocítili hneď od začiatku,“ vysvetlil Ceglédy. Plánuje urýchliť rokovania o dostavbe R2, vytvoriť projekt priemyselného parku či otvoriť priestor pre začínajúcich podnikateľov. „Tieto dva mesiace budeme chodiť ďalej do ulíc. Chceme vedieť, čo z toho je pre Soboťanov najdôležitejšie,“ uzavrel Ceglédy.

Nezávislý kandidát svoju doterajšiu kampaň zhodnotil aj v číslach. Do ulíc mesta vyšiel 77-krát, osobne navštívil 723 sobotských domácností, zorganizoval 6 diskusií a 6 premietaní dokumentu z vlastnej dielne o Rimavskej Sobote s názvom Sobota dnes, včera a zajtra. Do kampane sa zapojilo 17 dobrovoľníkov.

„Na začiatku sme si povedali, že ak bude treba, zoderieme pri chodení za ľuďmi aj dva páry topánok. Je to náročné. Vidíte, že pri mojej váhe je toho pohybu požehnane, ale mne to nezaškodí. Teším sa, že ľudia ešte nerezignovali a zabojujú za svoje mesto spolu s nami,“ uzavrel Ceglédy.

Zdroj: PR článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.

Objednávateľ: Radovan Ceglédy, Rimavská Sobota Dodávateľ: Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o.
Hlavné námestie 14, 979 01 Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross