No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Celoslovenská súťaž Do práce na bicykli už aj v Rimavskej Sobote

Ako dochádzate do práce? Ak je vaším dopravným prostriedkom bicykel, tak máte o dôvod na viac zapojiť sa do 4. ročníka celoslovenskej súťaže s názvom Do práce na bicykli, do ktorej sa tento rok zapojila aj rimavskosobotská samospráva. Pripravené sú aj zaujímavé ceny pre víťazov. Bezplatne sa registrovať môžete na www.dopracenabicykli.eu.

Cieľom tejto národnej kampane je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste, motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a motivovať zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce.

Do súťaže sa môžu zapojiť obyvatelia jednotlivých samospráv, ktoré sa do 5. mája zaregistrujú na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu. Po potvrdení registrácie daného mesta sa môžu do súťaže prihlasovať 2 až 4-členné tímy, ktoré vytvoria zamestnanci firiem, inštitúcií a organizácií, zapojiť sa môžu aj študenti stredných i vysokých škôl. Tímy budú počas mesiaca máj dochádzať do zamestnania bicyklom a budú si o tom viesť evidenciu na internetovej stránke kampane. Registrácia tímov je možná až do 5. mája.

A čo môžete v súťažiť získať? Okrem dobrého pocitu, že robíte niečo pre svoje zdravie, životné prostredie i mesto sa súťaží o vecné ceny v podobe siedmich bicyklov.

Štyri z nich môže získať:
1. jeden z tých registrovaných účastníkov, ktorí prejdú na bicykli počas mesiaca máj aspoň 2/3 jázd do a z práce na bicykli, alebo na ňom najazdia minimálne 500 kilometrov (žrebovanie prebehne v priebehu júna).

2. samospráva, v ktorej súťažiaci najazdili najväčší počet kilometrov – prepočítané na počet obyvateľov danej samosprávy

3. samospráva, v ktorej sa zapojilo najväčšie množstvo súťažiacich – prepočítané na počet obyvateľov danej samosprávy

4.spoločnosť s najväčším počtom registrovaných účastníkov v kampani (podľa IČO organizácie)

Ďalšie tri bicykle sú pripravené pre prvé tri samosprávy, ktorých počet registrovaných účastníkov dosiahne 400.

Tak hor sa dofúkať kolesá, nastaviť sedlovky, vytvoriť súťažné tímy a došliapania priatelia 🙂

Zdroj: Rimava.sk, dopracenabicykli.eu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross