No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cenu mesta Poltár za rok 2021 dostane futbalový klub a propagátor sklárstva

Foto: ilustračné, Mestský úrad Poltár

POLTÁR – Dva subjekty dostanú v roku 2021 Cenu mesta Poltár. O jej udelení rozhodli na svojom júnovom zasadnutí poslanci poltárskeho mestského zastupiteľstva (MsZ). Odovzdanie cien by sa malo konať počas slávnostného zasadnutia MsZ dňa 17. septembra 2021.

Mestu Poltár boli doručené dva návrhy na udelenie Ceny mesta. Jedným, ktorý som doručila ja, je udelenie ceny pre TJ Sklotatran Poltár pri príležitosti 100. výročia založenia futbalového klubu v meste Poltár, za aktívny prínos v oblasti športu a reprezentáciu mesta Poltár,“ priblížila primátorka Martina Brisudová.

Článok pokračuje pod reklamouDruhým návrhom bolo ocenenie Petra Herbačeka in memoriam za dlhoročnú a záslužnú prácu v oblasti sklárstva a za prezentácie práce sklárskeho umenia doma i v zahraničí. „Cenu navrhuje udeliť jeho syn Peter Herbaček,“ dodala Brisudová.

Cenu mesta Poltár udeľuje MsZ osobám a kolektívom, ktoré sa dlhodobo významným spôsobom pričiňujú o hospodársky, kultúrny a športový rozvoj mesta, ako aj o jeho propagáciu doma i v zahraničí, prípadne sú oceňovaní za vynikajúce tvorivé výkony, významné výsledky vedeckej, technickej, umeleckej, publicistickej a verejnoprospešnej činnosti.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross