No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cenné umiestnenie Gulaeva na podujatí Svetového pohára

27. decembra 2020 | |  | 

Akhsarbek Gulaev obsadil na decembrovom podujatí Svetového pohára v zápasení voľným štýlom piate miesto. Jeho dejiskom bol Belehrad. Dvadsaťtriročný Gulaev je členom ZO Lokomotíva Rimavská Sobota a v Srbsku štartoval vo váhe do 79 kg. Naturalizovaný Slovák zdolal vo svojom úvodnom vystúpení maďarského reprezentanta Vidu a následne si poradil aj s kirgizským súperom Budazhapovom. Vo štvrťfinále Gulaev podľahol Kotanogluovi z Turecka, ale jeho premožiteľ ho potiahol do repasáže. V nej slovenský reprezentant pokoril Yusifliho z Azerbajdžanu a v súboji o bronz prehral s Ukrajincom Mykhailovom 2:3 na body.

„S účinkovaním Gulaeva vládne spokojnosť. Dosiahol pekný výsledok. V tejto fáze je to piate miesto hodnotené akoby získal medailu. Zdravotne je po operácii ramena v poriadku. Potrebuje sa však do toho kolotoča znovu dostať, lebo mal dosť dlhý výpadok,“ povedal pre Rimava.sk tréner i predseda ZO Lokomotíva Rimavská Sobota Jozef Radnóti. Ako doplnil, Akhsarbek vyhral ťažké zápasy, zmenil hmotnostnú kategóriu. „Toho tureckého súpera pred rokom porazil, ale teraz mu podľahol. Jeho premožiteľ bol lepší, to sme museli uznať. Turecký reprezentant bol dobre pripravený, zápasí v nemeckej Bundeslige. Naši zápasníci sa predstavili len na majstrovstvách Slovenska. Vzájomné zápasy Gulaeva s Ukrajincom Mykhailovom sú vyrovnané, zdolal ho už, ale aj mu podľahol. Škoda tejto prehry o jeden bod. Možno súpera trochu v jednej situácii podcenil,“ uviedol Radnóti.

Poukázal na to, že umiestnenie Gulaeva na turnaji Svetového pohára v Belehrade nemá vplyv na jeho šance zabezpečiť si miestenku na olympiádu do Tokia. „Nemá to nič spoločné s olympijskou kvalifikáciou. V budúcom roku budú dva kvalifikačné turnaje, jeden v Budapešti a druhý v Sofii,“ poznamenal Jozef Radnóti, člen Výkonného výboru Slovenského zápasníckeho zväzu. Ako pripomenul, najväčším úspechom Gulaeva odvtedy, ako reprezentuje Slovensko, je strieborná medaila z majstrovstiev sveta do 23 rokov. Akhsarbek Gulaev pochádza z Ruska. Na tohtoročnom slovenskom šampionáte získal titul.

Zdroj: Rimava.sk, foto: archív Jozefa Radnótiho


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross