No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Centrum nezávislej kultúry Citadela vstupuje do života aj vďaka vašej pomoci

Zdroj: Archív OZ Fraj

RIMAVSKÁ SOBOTA – V posledných rokoch sa centrá nezávislej kultúry stali nenahraditeľnou súčasťou moderného mestského života. Občianske združenie FRAJ a občianska iniciatíva Rimavská kaviareň sa rozhodli vytvoriť nový projekt Citadela priamo v Rimavskej Sobote.

Článok pokračuje pod reklamou


Citadela vzniká vo veľkej reprezentačnej sále historickej budovy Čierny orol na Hlavnom námestí, ktorá je dlhodobo nevyužívaná a postupne chátra. “Momentálne sme vo fáze prípravy priestoru, snažíme sa nájsť nejaké zariadenie, materiálno-technické zabezpečenie, aby sme mohli aspoň provizórne fungovať.” uviedol Tomáš Bálint, iniciátor projektu. Prispieť môže každý, kto má doma staré nepotrebné stoly, stoličky či gauče. Vítaní sú samozrejme aj dobrovoľníci a dobrovoľníčky, ktorí by pri príprave priestorov podali pomocnú ruku.  

V pondelok 9. februára bola spustená crowdfundingová kampaň, v ktorej by chceli získať prostriedky na začiatok. Ako sa uvádza na stránke Donio “ CITADELA chce dať priestor kultúre, ktorá nevytvára len zisk, ale aj hodnoty. Hodnoty ľudskosti, rešpektu a tolerancie. Chceme prinášať kvalitné, intelektuálne bohaté a spoločensky prínosné podujatia. Koncerty, filmy, divadelné predstavenia, autorské čítania, výstavy vizuálneho umenia, kvízy, stand-upy, tvorivé dielne, remeselné trhy, swapy či diskusie na miestne aj celospoločenské témy.”

Citadela by mala byť otvorená približne v apríli tohto roku. Plánovanie konkrétneho programu je v súčasnom stave náročné. "Chystáme tu aktivity, ktoré poznajú ľudia už z festivalu Fraj, môžeme povedať, že to bude taký festival rodelený do celoročných činností. Samotný festival Fraj bude dôležitou súčasťou programu Citadely. Tento rok sa uskutoční 26. a 27. júla a všetkých záujemcov už teraz pozývame, avšak veríme, že aj na tie ďalšie podujatia si diváci nájdu cestu,” dodal Bálint.

V prípade, že by ste chceli podporiť projekt Citadela, možete to urobiť na tomto odkaze.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross