No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Čerenčany budú najväčšou koncentráciou drobných zvierat

11. októbra 2016 |  | | |

perex-hydinaKráliky, holuby, hydina, exotické vtáky ale aj rôzne druhy kôz. To všetko budete môcť vidieť už tento víkend v obci Čerenčany. Práve tam sa uskutoční jubilejný 20. ročník oblastnej a 31. ročník miestnej Výstavy drobných zvierat.

„Na výstave bude celkovo 64 domácich vystavovateľov,“ povedal pre Rimava.sk riaditeľ výstavy Miroslav Očenáš a dodal, že vystavovatelia budú z Rožňavy, Banskej Bystrice, Rimavskej Soboty, Hnúšte ako aj Čerenčian, Kružna či Veľkých Teriakoviec. Podľa jeho slov majú nahlásených viac ako sto kusov králikov, 90 holubov a 110 kusov hydiny. Na výstave však nebudú chýbať ani exotické kusy vtáctva či iné druhy drobných zvierat i kôz. 

Výstavu môžete navštíviť sobotu, 15. októbra od 8:00 do 18:00 hod. a v nedeľu, 16. októbra od 8:00 do 13:30 hod.

Podujatie však nebude len o vystavovaní drobných zvierat. Počas výstavy podľa Očenáša odborná porota ohodnotí jednotlivé druhy zvierat a v závere akcie vyhlásia víťazov. Ako ozrejmil, kritériá pri hodnotení zvierat sú rôzne. „Pri holuboch sa napríklad hodnotí pestrosť, farebnosť a tak ďalej,“ priblížil riaditeľ a doplnil, že drobné zvieratá, rôzne výrobky a poľnohospodárske výpestky si záujemci budú môcť aj zakúpiť, a to počas burzy, ktorá je naplánovaná na obidva dni v čase od 9:00 do 16:00 hod.

Dejiskom výstavy bude výstavný areál za Kultúrnym domom v Čerenčanoch. Organizátorom akcie je Základná organizácia Slovenského zväzu chovateľov v Čerenčanoch a Oblastný výbor Slovenského zväzu chovateľov Rimavská Sobota.

Výstava

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross