No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Čerenčany dejiskom celoslovenských športových hier Reedukačných a Diagnostických centier

Čerenčany boli koncom mája dejiskom 42. ročníka Celoslovenských športových hier dievčat Reedukačných centier (RC) a Diagnostických centier (DgC) Slovenska. Svoje sily si zmerali žiačky a dorastenky z RC Trstín, RC Bačkov, RC Čerenčany, RC Zlaté Moravce, RC Spišský Hrhov, DgC Lietavská Lúčka. „Súťažiace súťažili v atletických a kolektívnych športoch,“ uviedol pre Rimava.sk Ondrej Václavik z Reedukačného centra Čerenčany.

Podľa jeho slov v súťaži žiačok a dorasteniek sa súťažilo v behu na 60 metrov, 800 metrov, v štafete 4x60 metrov, v skoku do diaľky, v skoku do výšky, v stolnom tenise. Ako doplnil, v kolektívnych športoch si dievčatá zmerali svoje sily v hádzanej a vo volejbale.

„Môžeme konštatovať, že všetky súťažiace sa snažili a podali dobré športové výkony. Nakoniec sa vyhodnotili súťaže v jednotlivých kategóriách a celkový víťaz v kategórií žiačok a dorasteniek,“ poznamenal. Atletické disciplíny vyhrali v kategórii dorasteniek súťažiace z RC Zlaté Moravce, v kategórii žiačok dievčatá z RC Čerenčany a celkovým víťazom v kategórii dorasteniek sa stali dievčatá zo Spišského Hrhova, v kategórií žiačok si pohár odniesli Zlaté Moravce.

Dievčatá boli podľa Václavika ocenené medailami, pohármi, množstvom cien, no najmä dobrým pocitom z vlastných úspechov. „Ceny do súťaží venovali sponzori, za čo im ďakujeme. Celoslovenské športové hry opäť splnili svoj hlavný cieľ - priniesť deťom, ktoré sa z rôznych príčin dostali v živote na šikmú plochu pocit radosti a šťastia,“ uzavrel.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Reedukačné centrum Čerenčany


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross