No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cesta rozprávkovým lesom bola úspešná. Vyšný Skálnik oslávil jej 20. ročník

Zdroj: Mikroregión Rimava a Rimavica

VYŠNÝ SKÁLNIK – Mikroregión Rimava a Rimavica privítal deti i dospelých na jubilejnom 20. ročníku Cesty rozprávkovým lesom. Počasie bolo priaznivé a na podujatie zavítalo okolo 480 detí v sprievode svojich rodín a priateľov. Návštevnosť bola opäť vysoká a veľké parkovisko bez problémov pojalo všetkých návštevníkov.

Na rôznych stanovištiach deti čakali rozprávkové postavy nielen z diel Pavla Dobšinského, ako Zlatá priadka, Múdry chlapec, Trojruža a Nebojsa, ale aj z ďalších obľúbených rozprávok ako Snehulienka a Sedem trpaslíkov, Mickey Mouse či Červená čiapočka. Zamestnankyne Centra integrovanej sociálnej zdravotnej starostlivosti (CISZS) tiež prispeli svojím stanovišťom s rozprávkou Pamodaj šťastia, lavička.

Článok pokračuje pod reklamou


Deti plnili rôzne úlohy, ktoré preverili ich zručnosti, schopnosti a odvahu. Po nazbieraní všetkých pečiatok ich čakala sladká odmena od ježibaby a strigôňa. Na podujatí nechýbala ani Usmievanka Anka, ktorá deti zabávala spevom a tancom, a koníky z JK Excel Madon.

Rozšírený program tento rok zahrňoval aj OZ Bella Hope, kde Miško a Miška deti učili, ako sa starať o sovičky a psíkov. Lukostrelecký klub Bašta ponúkol možnosť zastrieľať si z luku pod odborným dozorom, čo bolo zaujímavým doplnkom pre deti i dospelých.

Nechýbali tradičné atrakcie ako nafukovacie hrady, balóniky, cukrová vata, guláš a párky. Tvárové maľovanie pod vedením pani Pohorelskej si našlo takisto svojich fanúšikov.

Podujatie bolo spojené s ukončením Rezbárskeho sympózia, podčas ktorého šikovní rezbári Pavol Hajduk, Albert Šimrák, Marián Hutira a Erik Kalinka tvorili počas celého týždňa nové sochy pre náučný chodník. Návštevníci mohli obdivovať ich krásne a precízne diela, ktoré nahradia tie, čo už podľahli zubu času.


Organizátori by chceli poďakovať všetkým sponzorom, ktorí prispeli k úspechu podujatia, medzi nimi Polep.sk, Tauris a.s. Rimavská Sobota, Miroslav Juhás - MIVEPek Hnúšťa a hlavný podporovateľ Ing. Norbert Keľo (Keľo a synovia, s.r.o.). Osobitné poďakovanie patrí 90 dobrovoľníkom, bez ktorých by organizácia podujatia nebola možná, a samozrejme všetkým návštevníkom, ktorí podujatie podporili svojou účasťou.

Organizátori pevne veria, že sa všetkým zúčastneným podujatie páčilo a tešia sa na ďalšie ročníky.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross