No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Čestné občianstvo mesta Rim. Sobota by tento rok mohla dostať Helena Husárová

RIMAVSKÁ SOBOTA – Na svojom najbližšom stretnutí (21. 3.) bude mestské zastupiteľstvo rozhodovať o udelení Čestného občianstva mesta Rimavská Sobota Helene Husárovej, a to za jej výnimočný prínos.

PaedDr. Helena Husárová je rodáčkou z Karlových Varov, na Slovensko sa vydala do Hrnčiarskych Zalužian, kde žije s manželom dodnes. Pôsobila v pozícii učiteľky na Základnej škole v Hrnčiarskych Zalužanoch a Hrnčiarskej Vsi, bola starostkou obce Hrnčiarske Zalužany a od roku 1994 bola riaditeľkou Špeciálnej základnej školy v Rimavskej Sobote.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako sa ďalej uvádza v materiáloch predložených do mestského zastupiteľstva, pričinila sa o zriadenie variantu B špeciálnej základnej školy, triedy s autizmom, tried s viacnásobným postihnutím a ťažkým komunikačným postihom, Praktickej školy a Centra špeciálno-pedagogického poradenstva pri ŠZŠ. Po dobu 10 rokov pracovala v poradnom orgáne Vlády SR ako poradkyňa MPSVaR počas pôsobenia ministrov Oľgy Keltošovej, Vojtecha Tkáča, Petra Magvašiho a Viery Tomanovej.

Na podnet rodičov v roku 1997 založila v Rimavskej Sobote občianske združenie Vienala, ktoré im poskytuje priestor na stretnutie a vzdelávanie zdravotne postihnutých detí, dodnes v ňom aktívne pracuje. Z jej podnetu vzniklo miestne krízové centrum, ktoré poskytuje útočisko pre dievčatá z detských domovov, týrané ženy a ženy s deťmi v krízovej situácii. Na podnet Únie žien Slovenska je centrum v prevádzke od 15. 10. 2003. Zariadenie má kapacitu pre štyridsať dospelých a desať detí a, žiaľ, o pobyt v ňom je veľký záujem.

Helena Husárová je od roku 1992 predsedníčkou krajskej Únie žien Slovenska a od roku 1998 je členkou Ústrednej rady Únie žien Slovenska. Má mimoriadne riadiace a manažérske schopnosti a zachováva si výnimočnú mieru ľudskosti a tolerancie. Je čestná, úctivá a charakterná. Je aktívnou členkou viacerých občianskych združení. Medzi jej osobné záujmy patrí vzťah k poézii a práca pre OZ ZPOZ Človek človeku. Je matkou troch dcér.

"I napriek tomu, že pani Helena Husárová nie je občiankou nášho mesta, sa aktívne od roku 1994 zapája do rozvoja mesta, organizuje vyššie uvedené aktivity, ako aj kultúrno-spoločenské podujatia (MDŽ, Deň matiek, Úcta k starším), vykonáva smútočné obrady, čím sa aktívne zapája do akcií organizovaných ZPOZ, a preto jej navrhujeme udelenie ceny Čestný občan mesta Rimavská Sobota," uvádza sa v materiáloch predložených do mestského zastupiteľstva.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross