No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ FOTO: Cesty regiónu opäť brázdia aj priaznivci cyklovozíkov, najmladší účastník nemá ani rok

22. júna 2018 |  | | |

Cesty regiónu Gemer-Malohont opäť brázdia priaznivci cyklovozíkov. Svoje dvojkolesové tátoše spolu so záprahmi prevetrávajú od stredy, 20. júna, kedy najazdili 23 kilometrov, až do nedele, 24. júna.To, že takáto podoba cykloturistiky spoločne s deťmi si získava viac priaznivcov svedčí aj počet účastníkov. Ten sa na tohtoročnom 9. ročníku zrazu cyklovozíkov vyšplhal na 19 rodín a keď to premeníme na drobné tak je to celkovo 75 účastníkov z rôznych kútov Slovenska. Ako uviedol pre Rimava.sk Ladislav Kolozsi, jeden z organizátorov, zastúpenie majú Košice, Revúca, Ilava, Trenčín, Považská Bystrica, Bratislava, Banská Bystrica, Nové Mesto nad Váhom a samozrejme aj Rimavská Sobota. A keďže medzi účastníkmi sú aj deti, najmladší má 11 mesiacov, volia preto aj menej frekventované cesty, no nevyhnú sa ani terénu.

Skupine nadšencov to však nevadí. Ako ďalej Kolozsi spomenul, zúčastnené rodiny s deťmi sa na zraz tešia. „Mame tu účastníkov čo boli na všetkých 9-tich zrazoch na prvom boli s jedným dieťaťom dnes sú tu už s tromi. Takých rodín máme viac, ktoré začali s jedným dieťaťom a prídu zakaždým aj keď sú mamičky tehotné. Sú rodiny, ktoré si plánujú celý rok tento zraz, aby ho nevynechali lebo podľa nich je toto najlepšia dovolenka pre rodiny s deťmi,“ podotkol organizátor.

Každoročné stretnutie a dobrá atmosféra cyklozrazu nie je to jediné prečo sa ho rodiny s deťmi zúčastňujú. Ako povedali organizátori, keď každý rok sú Vianoce, tak každý rok je aj cyklozraz.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Ladislav Kolozsi


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross