No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cez víkend sa rozhoreli v celom regióne vatry oslobodenia

Ani po 72 rokoch od skončenia najstrašnejšej udalosti v dejinách ľudstva nezabúdajú terajšie generácie na osloboditeľov a to, že môžeme už desaťročia žiť v mieri. Počas víkendu sa rozhoreli vatry oslobodenia nielen v dedinách, ale najmä pri lesmi nad dedinami. Nádhernú vatru pripravili nadšenci v Starej Haliči pri Lučenci a bola dokonca rekordná. „Merala 6,5 metra a robili sme ju dva dni, na čo sme si od zamestnávateľov zobrali aj dovolenky,“ povedal Michal Nosáľ.

Nad obcou sa potom v sobotu večer, po ôsmej hodine, stretlo asi 200 ľudí. Podávalo sa čapované pivo, guľáš i kapustnica. Za pomoci hasičov sa oheň rozhorel veľmi rýchlo a ľudia sa pri vatre nielen zahriali, ale aj zatancovali. „Sme radi, že môžeme pokračovať v takejto peknej tradícii a určite bude vatra oslobodenia aj o rok,“ dodal Michal Nosáľ.

Májovú vatru slobody zapálili v nedeľu aj obciach Rimavská Baňa, Rimavské Brezovo či Orávka, kde bolo taktiež pripravené občerstvenie. Ako pre Rimava.sk uviedla starostka obce Rimavská Baňa Elena Polóniová, s prípravami obecnému zastupiteľstvu pomáhali ich dobrovoľní hasiči z obce. Vatra mieru mala podľa starostky približne päť metrov a zapálili ju pod kostolom, na mieste, kde stál pôvodne pomník padlým v SNP. Večer sa tu zišlo približne 80 ľudí.
Na Orávke sa pri športovom areáli stretlo približne sto ľudí. „Vatra mala viac ako dva metre,“ povedal starosta obce Ján Lichanec, podľa ktorého im s občerstvením pomáhalo miestne poľovnícke združenie.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross