No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Chata Ipeľ rozšírila terasu, v lete chcú otvoriť bufet

KOKAVA NAD RIMAVICOU – Vďaka grantu pre najmenej rozvinuté okresy od vlády SR mohol majiteľ chaty Ipeľ v oblasti Kokava – Línia František Auxt rozšíriť vonkajšiu terasu, aby mohli v zariadení prijímať väčšie skupiny ľudí. Pre Rimava.sk to potvrdil sám majiteľ objektu.

„Tým, že patríme do okresu Poltár, tak sme dostali od vlády grant pre zaostalé okresy vo výške 40-tisíc eur. Vďaka týmto peniazom sme sa ešte pred pandémiou pustili do rekonštrukcie chaty a navýšenia kapacity na terase,“ povedal Auxt.

Článok pokračuje pod reklamouPodľa jeho slov navštevujú chatu hlavne detské tábory či školy v prírode. „Sústreďujeme sa prioritne na deti. Je to turistická ubytovňa, je to pre nich praktické. Vieme im vytvoriť vyhovujúce podmienky. Na 99 percent sa zameriavame na deti s učiteľmi, spolupracujeme aj s rôznymi školami,“ vyzdvihol Auxt s tým, že pre deti majú pripravené kone či detské ihriská.

Ako ďalej doplnil, objekt navštevujú aj mladí ľudia zo zahraničia. „Chodia ku nám tábory a študenti aj z Maďarska. Máme rovnako aj slovenských študentov. Čo sa týka návštevnosti v roku 2020, otvorení sme boli 8 mesiacov a mali sme dokopy približne zaplnených 200 nocí,“ priblížil Auxt.

Majiteľ ďalej načrtol, že v lete plánujú otvoriť aj bufet na voľnom priestore pre okoloidúcich či cyklistov. „Priamo do budovy nechceme púšťať okoloidúcich, pretože deti potrebujú svoje súkromie. Majú tam bar, detské herne, spoločenské miestnosti,“ uzavrel Auxt.

Rimava.sk začína s častejším informovaním z regiónu Poltára a okolia. Ak máte záujem o spravodajstvo a zaujímavosti z tejto oblasti, môžete nás sledovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram. Ak máte záujem o reklamu, navštívte túto sekciu na našej stránke.

Zdroj a foto: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross