No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Čiernej Lúke bola po rekonštrukcii hlavnej cesty znížená najvyššia povolená rýchlosť

OŽĎANY – Zníženie najvyššej povolenej rýchlosti v lokalite Čierna Lúka je jedna zo zmien, ktoré sa udiali na hlavnom cestnom ťahu I/16 po jeho letnej rekonštrukcii. Zatiaľ čo pôvodne bola v tomto úseku najprv osemdesiatka a následne šesťdesiatka, po novom je rýchlosť znížená na 70-tku, resp. 50-tku.

Na okolnosti tejto úpravy sme sa pýtali Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici. Zmena zvislého dopravného značenia na ceste I. triedy číslo 16 v Ožďanoch časť Čierna Lúka bola zapracovaná v minulosti do projektovej dokumentácie – Zvyšovanie pasívnej bezpečnosti na cestách I. triedy v Banskobystrickom kraji,“ poslala nám stručné stanovisko hovorkyňa Mária Faltániová.

Polície sme sa pýtali aj na konkrétny dôvod zníženia rýchlosti v tomto úseku, či bol napríklad vyhodnotený ako nehodový. Na túto otázku sme nedostali odpoveď.

Článok pokračuje pod reklamou


Pred niekoľkými rokmi sme o spomínanom úseku písali v súvislosti s podnetom našej čitateľky, ktorá sa sťažovala na nedodržiavanie povolenej rýchlosti a nepríjemnú skúsenosť s vodičom jedného kamióna. Polícia nám vtedy odpísala, že v predmetnom úseku nebol v roku 2014 zaznamenaný žiaden priestupok na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

V súvislosti s rekonštrukciou cesty I/16 medzi Rimavskou Sobotou a Lučencom došlo aj k ďalším zmenám. V križovatke na Sobôtke boli obnovené cestné ostrovčeky a úplne nové pribudli v Nových Honoch. V Pincinej a pri vjazde do R. Soboty bolo zase vyznačené vodorovné dopravné značenie upozorňujúce na najvyššiu povolenú 50-kilometrovú rýchlosť.

Veľká zmena čaká i križovatku v Opatovej pri Lučenci, kde aktuálne pribudli nové zvodidlá, ale chystá sa jej nahradenie novým kruhovým objazdom. Súčasťou tohto riešenia má byť aj vybudovanie nového podchodu smerom na Dolnú Slatinku.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross