No active "ca-sidebar-197687" sidebar

CINEAMA 2015: Prehliadka filmov po štvrtýkrát predstaví amatérsku a nezávislú tvorbu

CineamaV poradí štvrtá regionálna prehliadka opäť priblíži amatérsku a nezávislú filmovú a video tvorbu. Cineama 2015 štartuje v závere tohto týždňa, v piatok, 27. marca, o 17.00 hod., v Klubovni Gemersko-malohontského osvetového strediska (GMOS) v Rimavskej Sobote, ktoré podujatie organizuje.

V súťažnej časti budú uvedené filmy od autorov Petra Pobočeka z Revúcej, Štefana Bána z Tornale, Otta Nagya, Kristiana Borzyho, Lucie Kupcovej a Michala Šereša z Rimavskej Soboty. Chýbať nebudú ani filmy od autorských kolektívov zo Základnej umeleckej školy v Rimavskej Sobote, Základnej školy Klokočova v Hnúšti, Základnej školy Vladimíra Mináča v Klenovci, Špeciálnej základnej školy v Klenovci, Špeciálnej základnej školy v Rimavskej Sobote, Detského domova v Rimavskej Sobote a Reedukačného centra v Čerenčanoch.

Ako GMOS ďalej informuje, v minulom roku  sa uskutočnilo niekoľko filmových tvorivých dielní,  v rámci Dňa filmu a divadla a tiež filmové a audiovizuálne tvorivé dielne, v Klenovci aj v Rimavskej Sobote. Vzniklo sedem animovaných filmov a všetky sú súčasťou tohtoročnej súťažnej časti prehliadky. Lektormi filmových a audiovizuálnych tvorivých dielní boli Jaroslava Jelchová a Zuzana Sojková. Filmy vyšli aj na samostatnom DVD pod názvom "Takto vidím ja".

V súťažnej časti prehliadky uvedú aj dva filmy autorských kolektívov multimediálneho odboru Základnej umeleckej školy v Rimavskej Sobote, ktoré vznikli pod lektorským vedením Jany Janove.

Viaceré filmy autorov z okresov Rimavská Sobota a Revúca boli aj minulý rok uvedené na celoslovenskej prehliadke v Bratislave, kde získali dve tretie miesta (Peter Poboček a kolektív detí z Detského domova v Rimavskej Sobote) a tri čestné uznania (Ondrej Šereš, Základná škola Jesenské a Špeciálna základná škola Klenovec).
cineama
Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross