No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Čintalanová, Molnár i Gulaev ovládli republikový šampionát

4. septembra 2020 | |  | 
 Majsterky Slovenska 2020 2. zľava Mihalyiová 4. Čintalanová

Na majstrovstvách Slovenska seniorov v zápasení voľným štýlom sa presadili zástupcovia Lokomotívy Rimavská Sobota. V Snine si na konci augusta titul vybojovali Brian Molnár (do 57 kg) a Akhsarbek Gulaev (do 86 kg). Na striebornej priečke sa umiestnil Jakub Vydra (do 57 kg) a takisto druhé miesto obsadil Pavol Rapčan (do 65 kg).

Článok pokračuje pod reklamou„Molnár si teraz upravil hmotnosť, aby mohol štartovať vo váhe do 57 kg. Dobre zápasil, klobúk dole pred ním. Do finále postúpil aj Vydra, ale na súboj o zlato nenastúpil, vzdal ho pre problémy s ramenom. Gulaev absolvoval tri zápasy, vyhral ich technickou prevahou. Rozhodol sa pritom súťažiť vo vyššej hmotnosti. Suverénne si poradil s jednotkou na Slovensku. Gulaev už má vybavené slovenské občianstvo. Rapčan prehral na body s Hakszerom, predtým dva zápasy vyhral,“ povedal pre Rimava.sk tréner Lokomotívy Rimavská Sobota Jozef Radnóti. Akhsarbek Gulaev ešte zabojuje o olympijskú miestenku.

V kategórii žien získala na východe republiky majstrovský primát Kristína Čintalanová (do 57 kg) a prvé miesto obsadila taktiež Daniella Mihályiová (do 59 kg), ale tá nemala vo svojej váhe žiadnu súperku. Obidve sú známe aj z florbalového zápolenia.

Kristína Čintalanová (do 57 kg)

„Čintalanová vyhrala obidva zápasy. Ten prvý jednoznačne a v tom druhom prehrávala, ale otočila jeho priebeh. Získala miestenku na juniorský svetový šampionát, alebo na majstrovstvá sveta do 23 rokov,“ uviedol Radnóti.

V Snine prebiehal v posledný augustový víkend aj národný šampionát v grécko-rímskom štýle. Soboťania si neukoristili zlato, ale na pódiové pozície prenikli. Zhodne striebornú priečku obsadil trojlístok Erik Rácz (do 55 kg), Brian Molnár (do 63 kg) a Pavol Rapčan (do 67 kg). Jakub Vydra (do 60 kg) bol tretí.

„Dokopy sme získali desať medailí. V hodnotení družstiev sme obsadili vo voľnom štýle tretie miesto, v ňom sme ešte nikdy tretí neboli, je to úspech. Rovnako tretí sme skončili v rámci zápolenia dievčat a tretie miesto obsadil náš oddiel do tretice aj v grécko-rímskom štýle. Spokojnosť vládne po všetkých stránkach,“ skonštatoval Jozef Radnóti. Do hodnotenia družstiev neboli započítané iba umiestnenia na medailových priečkach, ale aj ďalších zápasníkov.

Zdroj: Rimava.sk, foto: album J. Radnótiho a M. Staško


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross