No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Plánuje LIDL v Lučenci vybudovať sklady či logistické centrum?

30. apríla 2021 | |  | 

LUČENEC – Spoločnosť Lidl Slovensko má vraj v pláne vybudovať skladové priestory v Opatovej pri Lučenci. O tomto údajnom zámere nás informoval jeden z našich čitateľov, takže sme následne zisťovali, ako to naozaj s touto výstavbou bude.

Článok pokračuje pod reklamou„Nemám žiadnu konkrétnu a nateraz publikovateľnú informáciu. O našich projektoch však v zásade informujeme v dostatočnom časovom predstihu,“ povedal nám Tomáš Bezák, hovorca spoločnosti Lidl Slovensko.

Ako nám čitateľ priblížil, v meste sa rozpráva o tom, že Lidl predsa len má v pláne výstavbu nových priestorov v Lučenci. Nemá ísť však o novú predajňu, ale o práve o objekt určený na skladovanie. Aktuálne sa v centre Novohradu nachádza jedna Lidl predajňa, konkrétne na Haličskej ceste.

V Lučenci by však mohla pribudnúť aj nová predajňa LIDL. V januári hovorca pripustil, že obchodná spoločnosť zvažuje jej výstavbu v tomto meste.

Zatiaľ posledným obchodom LIDL, ktorý sa vybudoval v našom regióne, je nová predajňa v Tornali. Stáť bude na sídlisku Juh a pôjde o druhý obchod Lidlu v okrese Revúca (prvý je v okresnom sídle).

Lidl v Hnúšti zatiaľ nebude

Spoločnosť v nedávnej minulosti rokovala o novej predajni aj v okrese Rimavská Sobota, konkrétne v Hnúšti. Začiatkom roka 2019 o tom hovoril na zasadnutí tamojšieho mestského zastupiteľstva viceprimátor mesta Grigorij Šamin, no ako uviedol, spoločnosť mala náročné podmienky, ktoré je ťažšie splniť. Spomenul napríklad, že predstavitelia reťazca by chceli, aby predajňa bola v obytnej zóne a zároveň aj pri hlavnej ceste, takých lokalít je však v Hnúšti veľmi málo.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross