No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Čo preteky, to medaila. Peter Vrábeľ opäť úspešný na súťaži v susednom Maďarsku

Zdroj: Archív Peter Vrábeľ

CSATTOGÓ VOLGY – Počas víkendu sa u našich južných susedov konali preteky Spartan Trifecta Weekend, na ktorých nemohol chýbať ani Sobotský Sparťan Peter Vrábeľ.

Vrábeľ sa registroval na najdlhšiu trať, Spartan Beast, ktorá spadala do Maďarskej národnej série. "Keďže posledný mesiac trénujem v podstate len nejakú udržiavačku a do rýchlosti ma achilovka nejako nepúšťala, ani som nemal nejaké velké očakávania, aj keď samozrejme chuť pobiť sa o dobrý výsledok tam je stále," uviedol športovec pre portál Rimava.sk.

Článok pokračuje pod reklamou


V nedeľu (9.júna) tak ráno pred deviatou vyštartoval na trať dlhú takmer 24 kilometrov s prevýšením vyše jedného kilometra. "32 prekážok na trati vždy poteší. Už pár kilometrov po štarte sme sa osamostatnili na čele spoločne s Petrom Kríglerom, skvelým borcom zo Slovenska. Do toho 14. kilometra sme to ťahali spoločne a myslím si, že aj každý pribúdajuci kilometer sme zvyšovali svoj náskok. To tempo a tie kopce si ale začali vyberať svoju daň. Peťo mi potom v jednom stúpaní ušiel a na poslednom nekonečnom kopci, kde som toho uz mal ozaj plné zuby a chytali ma kŕče ma obehol aj domáci reprezentant z Maďarska," prezradil Vrábeľ.

Tempo si ale udržal a do cieľa dobiehol na treťom mieste. "Už dlho som necítil takú úľavu, že som konečne v cieli. Keďže tieto preteky spadali do Maďarskej národnej série a boli bodované, v konečnom bodovom súčte som obsadil druhé miesto, čo ma nakoniec milo potešilo. Skúsim sa teraz v rámci možností zodpovedne pripraviť na majstrovstvá sveta vo Francúzskom Morzine, čo určite nebude ľahká úloha. Teším sa tam, bude to krásny trip, spoločne s tímom #banditos, ktorého členovia ani teraz v Maďarsku nemohli chýbať," povedal Soboťan.

"Poďakovanie patrí v prvom rade mojej manželke, mojej rodine a tiež mojim partnerom, ktorí sú sučasťou tejto jazdy. Je to firma Continental Tobacco Slovakia, Bezbolestná Razová Vlna, Freeway Flowers, geodet Ján Brndiar, MAXX - autoservis, Fitko Západ a portál Rimava.sk," dodal Peter Vrábeľ.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross