No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cyklisti sa opäť stretnú na obľúbených pretekoch Teatro Okolo Malohontu

25. augusta 2022 | | |  | 
Zdroj: Marek Urbančok

RIMAVSKÁ SOBOTA - 9. ročník obľúbených cyklistických pretekov Teatro Okolo Malohontu, ktoré sa každoročne konajú na Hlavnom námestí v R. Sobote, sa uskutočnia 11. septembra (v nedeľu).

Podujatie je určené zväčša pre amatérskych cyklistov ale aj ambicióznych pretekárov, ktorí sa venujú tomuto športu na vysokej úrovni a reprezentujú Slovensko na zahraničných podujatiach. Rimava.sk o tom informoval riaditeľ pretekov, Marek Urbančok.

Článok pokračuje pod reklamou


"Trasa pretekov bude merať 85 kilometrov s kumulovaným prevýšením 1 100 metrov a povedie severnou časťou v okrese Rimavská Sobota a čiastočne aj okresom Poltár. Na účastníkov čakajú 4 stúpania pričom tri z nich sú hodnotené v rámci súťaže o najlepšieho vrchára," vysvetlil Urbančok.

Dodal, že cyklistické preteky Teatro Okolo Malohontu vznikli v roku 2014 so snahou spropagovať mesto Rimavská Sobota a región Malohont v rámci celého Slovenska a okolitých štátov a zvýšiť športové povedomie verejnosti. V neposlednom rade sa snažia spopularizovať cyklistiku ako súťažný šport v regióne.

"Na štarte je očakávaný počet 200 súťažiacich z celého Slovenska ale aj zo zahraničia. Registrácia je otvorená do 8. septembra a prihlásiť sa môže ktokoľvek kto si trúfne zdolať celú trasu v súťažnom tempe."

Organizátori sa rozhodli tento rok prilákať na štart väčšie množstvo pretekárok, preto v ženských kategóriách, ako malú motiváciu, znížili štartovné. Rovnako pridali novú súťažnú kategóriu "ženy nad 40 rokov".

"Vďaka sponzorovi, ktorý je podporovateľom ženskej cyklistiky sa podarilo zabezpečiť zaujímavé vecné ceny pre prvé tri cyklistky v každej vekovej kategórii, ktoré budú ocenené na stupňoch víťazov. Za 8 ročnú históriu pretekov sa na štart postavilo dokopy len 34 pretekárok. To je priemerne len 4,25 na jedno podujatie. Avšak len jedna z nich preteky nedokončila a pri jej mene svieti DNF (did not finish). To svedčí o tom, že sa dámy venujúce tomuto športu, účasti skutočne nemusia obávať. Trasa pretekov je síce náročná, ale pri správne zvolenom tempe ľahko prekonateľná," doplnil organizátor.

Pokračoval s tým, že zaujímavosťou tohto ročníka je, že všetky horské prémie ležia na trase 3. etapy pretekov Okolo Slovenska, ktorá sa bude konať len 5 dní po týchto pretekoch.

"Cyklisti takpovediac zohrejú asfalt a navnadia fanúšikov pre tieto profesionálne preteky, ktoré sú vysielané aj naživo na Eurosporte a zúčastňujú sa ich hviezdy svetovej cyklistiky. Vodičov žiadame o ohľaduplnosť a upozorňujeme na malé dopravné obmedzenia na trase pretekov v deň ich konania v čase od 10:30 do 14:00 hod. V tento deň bude Hlavné námestie v Rimavskej Sobote neprejazdné," dodal na záver Urbančok.

Zdroj: Marek Urbančok

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross