No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cyklisti si opäť zmerajú sily na obľúbených pretekoch Teatro Okolo Malohontu

1. septembra 2023 | | | |  | 
Zdroj: Urbanphoto.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – 10. ročník obľúbených cyklistických pretekov Teatro Okolo Malohontu, ktoré sa každoročne konajú na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote, sa uskutočnia 10. septembra (v nedeľu).

Tradičné podujatie, za ktorým cestujú amatérski cyklisti z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia, napíše už svoj jubilejný 10. ročník. Preteky odštartujú 10. septembra o 10:30 na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako informoval riaditeľ pretekov, Marek Urbančok, trasa bude merať 85 kilometrov s kumulovaným prevýšením 1100 metrov a povedie severnou časťou rimavskosobotského okresu a čiastočne aj okresom Poltár. Pre divákov je pripravený moderátor podujatia, ktorý pôjde pred plotónom cyklistov s ozvučeným autom a bude informovať o aktuálnom dianí a vývoji pretekov. 

"Na štarte je očakávaných až 200 súťažiacich. Registrácia je otvorená do 7. septembra a prihlásiť sa môže ktokoľvek, kto si trúfne zdolať celú trasu v súťažnom tempe. V cieli ich potom čaká krásna účastnícka medaila," uviedol Urbančok.

Organizátori pripravili preteky aj pre najmenších, a tak sa opäť môžu tešiť na detské preteky Teatro Junior, ktoré sa naposledy konali v roku 2019. Uskutočnia sa na námestí počas pretekov dospelých. Štartovné je zadarmo a prihlásiť sa bude možné priamo na mieste, na nádvorí reštaurácie Čierny orol od 9:00. Prihlásiť sa môžu malí cyklisti od 4 do 14 rokov a každý z nich dostane účastnícku medailu.

V deň podujatia budú na trase pretekov menšie dopravné obmedzenia v čase od 10:30 do 14:00 a Hlavné námestie v Rimavskej Sobote bude úplne neprejazdné. Cyklistické preteky Teatro Okolo Malohontu vznikli v roku 2014 so snahou spropagovať mesto Rimavská Sobota a región Malohont v rámci celého Slovenska a okolitých štátov a zvýšiť športové povedomie verejnosti. V neposlednom rade sa snažia spopularizovať cyklistiku ako súťažný šport v regióne.

Zdroj: Urbanphoto.sk

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross