No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cyklistické preteky štartujú už túto nedeľu, na svoje si prídu pretekári i diváci

perex-teatroCyklistické preteky, Teatro Okolo Malohontu, štartujú už túto nedeľu, 18. septembra. Okrem pretekárov, ktorých čaká trať dlhá 95 kilometrov s prevýšením 1500 metrov, si na svoje prídu i diváci. Čakajú na nich rôzne súťaže, v ktorých o zábavu bude postarané.Organizátori si v tomto ročníku pripravili aj rámcové preteky pre starších žiakov a kadetov, ktoré sú zároveň aj otvorenými majstrovstvami okresu. Na starších žiakov (13 – 14 rokov) a kadetov (15 -16 rokov) čaká 38 kilometrov dlhá trasa, ktorá povedie od Rimavskej Soboty cez Vyšnú Pokoradz, Lukovištia, Teplý Vrch, Padarovce s cieľom na Hlavnom námestí.

„Štart rámcových pretekov je naplánovaný na 10:00 hod. a následne o 10:30 hod. odštartujú hlavné preteky,“ uviedol pre Rimava.sk riaditeľ pretekov Marek Urbančok. Ako ďalej priblížil po štarte hlavných pretekov bude pre najmenších na Hlavnom námestí pripravená cyklistická prekážková dráha. Pre veľkých bude podľa jeho slov zaujímavá súťaž o najsilnejšieho cyklistu široko-ďaleko, ktorá bude prebiehať na cyklistickom trenažéri. „Pre všetkých bez rozdielu veku je pripravená súťaž o najpomalšieho cyklistu, kde vyhrá ten, kto prejde trasu dlhú 5 metrov za čo najdlhšiu dobu,“ avizuje riaditeľ, podľa ktorého to môže niektorým trvať aj desať minút.

Prví pretekári by mali podľa Urbančoka doraziť do cieľa po 13:00 hod. Cyklistov však diváci môžu sledovať ako aj povzbudzovať kdekoľvek pri trati a dodať im tak motiváciu doraziť až do cieľa, kde na každého, kto dokončí preteky čaká účastnícka medaila.

Takto vyzeral uplynulý ročník Teatro Okolo Malohontu

Hoci ide len o tretí ročník cyklopretekov, podľa riaditeľa majú vďaka zaujímavej trati a medzinárodnej konkurencii stále väčšie meno medzi amatérskymi cyklistami. Tento rok by sa na štart mohlo postaviť približne 150 pretekárov z piatich krajín, a to Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a Ukrajiny. „Okrem zaujímavej trate je to posledná šanca v sezóne na veľké víťazstvo a pre veľa cyklistov vrchol sezóny,“ dodal na záver Urbančok.

Cyklisti sa môžu registrovať aj na stránke pretekov alebo aj v deň Taetro Okolo Malohontu, teda v nedeľu, 18. septembra.

Teatro Okolo Malohontu

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross