No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cyklistka z Hrachova opäť preteká na prestížnej súťaži v Juhoafrickej republike

Zdroj: Martina Krahulcová

JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA – Etapové preteky Cape Epic sú často prirovnávané k Tour de France. Aj na tohtoročných sa mimoriadne darí Martine Krahulcovej z Hrachova.

K súťažnej cyklistike sa Martina dostala náhodou, keď si členovia Cyklistického klubu Rimavská Sobota všimli jej talent a prihlásili ju na celoslovenskú súťaž, kde sa jej veľmi darilo. Práve tam sa zoznámila s cyklistkou Jankou Števkovou, ktorá ju pozvala na Cape Epic - etapové preteky dvojíc na horských bicykloch, ktoré sa každoročne konajú v Juhoafrickej republike.

Tento rok spolu pretekajú už druhýkrát. "Pretekov sa zúčastňujú amatérski aj profesionálni jazdci a trvajú celkovo 8 dní. Tento rok prejdeme 848 kilometrov a nastúpame 15 475 výškových metrov. Sme zaradené v kategórii ženy elite a pretekáme s profesionálkami. Naším cieľom s Jankou je umiestniť sa v prvej desiatke," povedala Martina pre Rimava.sk.

Článok pokračuje pod reklamou


Štart cyklistkám vyšiel na výbornú. "Na úvodnom prológu sa nám podarilo umiestniť na štvrtom mieste. Máme za sebou tri etapy, počas ktorých sa nám išlo dobre, nemali sme technické problémy. Počas prvej etapy fúkal silný vietor v nárazoch až 100 kilometrov za hodinu a Janku odfúklo v skalnatom zjazde v trailovej časti. Počas pádu si udrela zápästie, ale našťastie vedela pokračovať. Počas druhej etapy sa nám podarilo po 119 kilometroch doraziť do cieľa na štvrtom mieste. V tretej etape som mala pád aj ja. V zjazde som sa šmykla v hlbokom piesku a skončila v kríkoch, no našťastie to bolo bez zranenia a mohla som pokračovať," povedala Krahulcová.

Martina sa cyklistike na pretekárskej úrovni venuje tri roky a tréningy jej zaberú všetok voľný čas. "Do práce, z Hrachova do Rimavskej Seči, tiež chodím na bicykli, no najradšej trénujem v okolí Maginhradu a Teplého Vrchu," dodala športovkyňa.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross