No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cyklonadšenci z Revúcej sa svojpomocne snažia o vybudovanie cyklotrasy, chýbajú im ale financie

Zdroj: FB Július Buchta primátor mesta Revúca

REVÚCA – Členovia občianskeho združenia "Gemerské spojky" odštartovali cyklistický projekt pre región Gemer-Malohont.

Cyklonadšenci majú v pláne spojiť päť cykloturistických trás v lokalite sedla Hlaviny a vytvoriť tak "bikepark", čo je viacero trás s jedným spoločným výšľapom po asfaltovej ceste. Cyklistický park by mal pozostávať z troch ľahkých trás, jednej stredne ťažkej a jednej pretekárskej zjazdárskej trasy.

Článok pokračuje pod reklamou


Gemerským spojkám sa zatiaľ podarilo dokončiť prvú trasu začínajúcu zo sedla. Mesto Revúca ich podporilo vo forme aktivačných pracovníkov na pár dní. "Od kolegov z občianskeho združenia Naša Revúca sme dostali aj finančnú podporu, inak si všetko financujeme sami. Sú to obrovské náklady na stroje a aj brigádnikov," uviedol pre portál Rimava.sk riaditeľ OZ Gemerské spojky Peter Poboček, ktorý sa stretol aj so zastupiteľmi Banskobystrického samosprávneho kraja.

"Čo sa týka financií, nepochodili sme ani tu, čo ma dosť zamrzelo, keďže práve nerozvinutý okres ako Revúca, by si zaslúžil vybudovanie cykloturistických trás," dodal. Aktuálne ciele občianskeho združenia sú "pumptrack" v Revúcej, "bikepark" Hlaviny a tiež obnova starej železničnej trasy z Revúcej do Muráňa, ktorá má názov rovnaký ako občianske združenie, čiže Gemerské spojky.

Aktivitu občianskeho zrduženia podporuje aj primátor Revúcej. "Sme síce menšie mesto, ale žije tu veľa ľudí so srdcom plným vášne pre cyklistiku. A práve adrenalín, skvelý pocit z odkrútených kilometrov a túžba po cyklistickom rozvoji spojila miestnu komunitu cyklistov," uviedol Július Buchta na sociálnej sieti.

Členovia občianskeho združenia sa rozhodli požiadať o akúkoľvek finančnú či materiálnu pomoc aj priaznivcov cyklistického športu. Ak aj vy chcete prispieť, môžete tak urobiť na č. účtu: SK93 0900 0000 0052 0651 3584.

Viac informácií o OZ Gemerské spojky nájdete na TOMTO LINKU aj na Facebooku.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross