No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ďalší úspech Miloša Kelemena: Do vitríny mu pribudla Cena Otakara Černého

4. mája 2022 | | |  | 
Reprofoto: ČT Šport

LUČENEC - Hokejista Miloš Kelemen zaznamenal ďalší úspech. Rodák z Lučenca uspel v 27. ročníku ankety českej extraligy Hokejista sezóny 2021/22 (3. 5.), keď vyhral v kategórii nováčik sezóny. Do vitríny mu tak pribudla Cena Otakara Černého.

Článok pokračuje pod reklamou


Kelemen si uplynulé mesiace odkrútil v tíme BK Mladá Boleslav. Kým v základnej časti extraligy strelil len päť gólov, v play-off sa s deviatimi gólmi zapísal ako najlepší strelec vyraďovacích bojov.

Meno úspešného Lučenčana sa naposledy častejšie skloňovalo začiatkom apríla, kedy sa v médiách objavila informácia o jeho prestupe do tímu NHL Arizona Coyotes. Hokejoví fanúšikovia však o útočníkovi počúvali aj v uplynulých mesiacoch.


K TÉME: Kelemen o prestupe do NHL: Niečo na tých šumoch bude. Ak vec vyjde, tak to pre mňa a mesto Lučenec bude super


V dobrom svetle sa ukázal v debute na vlaňajších majstrovstvách sveta v Rige a zaskvel sa aj na olympiáde, kde s tímom Slovenska vyhral historický bronz.

Dvadsaťdvaročný Miloš Kelemen je odchovancom HC Lučenec, odkiaľ prestúpil do Zvolena. So seniorským tímom z mesta pod Pustým hradom získal titul. Pochváliť sa môže aj krátkym angažmánom v KHL v drese Slovana Bratislava či viacerými reprezentačnými zárezmi v mládežníckych i seniorských tímoch Slovenska.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross