No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ďalšie produkty získali certifikáty s regionálnou značkou GEMER-MALOHONT

perex_produktK ovocným šťavám, koziemu mlieku, keramike či tkaným výrobkom pribudli pred pár dňami ďalšie výrobky z regiónu, ktoré získali značku „regionálny produkt GEMER-MALOHONT®". Ako ďalej Rimava.sk informovala Miroslava Vargová, manažérka MAS Malohont, značku regionálneho produktu udelili na základe rozhodnutia Certifikačnej komisie, ktorá 16. júla posudzovala štyri predložené žiadosti o udelenie.Podľa jej slov sa zoznam produktov so značkou „regionálny produkt GEMER-MALOHONT®" rozšíril o maľované obrazy, drevené rezbárske výrobky, včelie produkty a cesnak vypestovaný v regióne Gemer-Malohont. „Slávnostné odovzdávanie certifikátov o udelení značky „regionálny produkt GEMER-MALOHONT®" sa bude vzhľadom na letnú sezónu konať až v septembri 2015 v rámci seminára, na ktorom záujemcom z regiónu poradíme, ako na predaj z dvora či kto a kedy je povinný používať registračnú pokladňu,“ doplnila manažérka.

„Udelené certifikáty budú oprávňovať ich nositeľov k používaniu značky a zároveň ich aj budú zaväzovať k označovaniu certifikovaných produktov, resp. predajných miest,“ priblížila Vargová. Ako spomenula hlavným cieľom regionálneho značenia je pomôcť miestnym živnostníkom, remeselníkom a malým firmám s propagáciou miestnych kvalitných výrobkov, a tým podporiť rozvoj regiónu a prispieť k jeho propagácii ako celku.

V súčasnosti je certifikovaných už 16 skupín výrobkov od ovocia, zeleniny, ovocných štiav, vína, cez mliečne výrobky z kozieho mlieka, med, včelí peľ až po keramické, tkané ľanové výrobky, textilné výrobky s tradičnou výšivkou, kraslice, úle pre včely a spoločenskú hru o regióne.

„Ďalšie výzvy na predkladanie žiadostí o udelenie regionálnej značky sú naplánované až na budúci rok, resp. podľa záujmu miestnych výrobcov,“ dodala Vargová.

Miestne produkty, ktorým bola udelená značka regionálny produkt GEMER-MALOHONT®:

Dušan Sekeráš SHR – Orávka
potraviny a poľnohospodárske produkty – cesnak
Viktor Vlčko – Kokava nad Rimavicou
včelie produkty - med, včelí peľ , propolisová tinktúra
Eva Wilson – Revúcka Lehota
maľované obrazy - na dreve, na plátne, na kameni
drevené rezbárske výrobky - plastiky, reliéfy, reliéfyv ráme maľované, skrinkový betlehem maľovaný, betlehem maľovaný skladací, drevené misky
GEMERPRODUKT VALICE, ovocinársko-vinohradnícke družstvo – R. Sobota:
ovocie (jablká, hrušky, slivky, broskyne, marhule, čerešne, višne), zelenina (rajčiny, kapusta, šalát, paprika, zemiaky), 100 % ovocné šťavy, hrozno a víno
Kozia farma Kozinka s.r.o. – Veľký Blh:
výrobky z kozieho a ovčieho mlieka – mlieko, syry (čerstvé, údené, zrejúce, plesnivé, parené), bryndza, kyslomliečne výrobky (jogurt, žinčica, kefír), oštiepky, tvaroh, maslo
logo regionálneho produktu
Stanislav Kišák – Hrachovo:
zelenina – paprika, paradajky, zemiaky, cibuľa, cesnak, šalát hlávkový, reďkovka červená, mrkva, petržlen
Milan Krokavec – Kraskovo:
med a včelí peľ
Jácint Majoros – Tornaľa:
včelie produkty – med (agátový, kvetový, repkový, lipový, lesný, malinový, zmiešaný), včelí peľ, propolis
David Turčáni – Kokava nad Rimavicou:
včelí med „MED veď” z Liešnice
Ľubomíra Žilková – Kokava nad Rimavicou:
tkané ľanové výrobky – ľanové prestierania (tkané technikou preberania a ažúrka), handričkové pokrovce, ľanové textilné doplnky (taštičky, vankúšiky, utierky)
Gabriela Medveďová GABRIELLE – Hrachovo:
textilné výrobky s tradičnou výšivkou – kroje na bábiky, ľudový odev, darčekové predmety z textilu (vrecúška s levanduľou a kapsičky)
Ján Fotta – Klenovec:
tkané výrobky z ovčej vlny – koberce a guby
Milan Krokavec – Kraskovo:
úle pre včely
Katarína Krokavcová – Kraskovo:
kraslice – maľované, voskované a vajíčka opletané drôtom
Dana Bakšová – Hrnčiarske Zalužany:
úžitkové a dekoračné keramické výrobky – hrnčeky, zvončeky, misky, džbány, krčahy, taniere, figúrky, svietniky, fľaše, poháriky, obrazy, ozdoby a ostatné keramické výrobky
Agentúra pre rozvoj Gemera – Hnúšťa:
spoločenská hra GemerNation

Zdroj: Rimava.sk, MAS MALOHONT


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross