No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ďalšie úspechy TJ Mladosť Relax Rim. Sobota: Megelová, Kissová, Danyiová i Bodor brali zlato

19. apríla 2023 | | | |  | 
Foto: FB JUDO - TJ MLADOSŤ Relax Rimavská Sobota

RIMAVSKÁ SOBOTA – Uplynulý víkend (15. a 16. 4.) patril aj džudu a na súťažné tatami sa postavili aj členovia a členky TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota. Džudistická partia vycestovala do Bardejova, kde sa konal veľký medzinárodný turnaj s účasťou vyše 800 pretekárov z desiatich štátov.

Soboťania sa počas oboch dní prezentovali v dobrom svetle a znovu sa prebojovali na stupienky pre víťazov.

„V kategórii U12 do 40 kg predviedli Lea Megelová a Lea Slováková perfektné zápasy. Obe sa stretli vo finále, kde bola úspešnejšia Lea Megelová. Mirka Benčíková (U12 do 52 kg) si odniesla striebro a Zuzka Zvarová (U12 do 32 kg) obsadila piate miesto, pričom obe nás potešili výkonmi. Bojovnosťou a technikou ma príjemne prekvapil Kornel Bodor (U21 do 60 kg), ktorý s prehľadom zvíťazil a skončil prvý. Nádherné zápasy predviedla aj Natália Kissová (U16 do 67 kg), ktorá tiež získala zlato,“ zhrnul tréner Richard Útis.

Článok pokračuje pod reklamou


Štvrté miesto v Bardejove obsadila Miška Kminiaková (U16 do 44 kg) a Ladislav Danyi (U16 do 66 kg) sa umiestnil na piatej priečke. V nedeľu prišli na rad vekové kategórie U14 a U18. Ďalšie zlato do klubovej vitríny pridala Zuzka Danyiová (U14 do 30 kg). Martin Očenáš (U18 do 73 kg) a Zara Tóthová (U14 do 48 kg) si vybojovali piate priečky.

„Celkovo vládne s výsledkami spokojnosť. Bol to kvalitný turnaj a sme veľmi vďační, že sa nám v silnej konkurencii podarilo získať cenné kovy. Teší nás, že decká dokážu premeniť tréningové úsilie do pekných výkonov na súťažných tatami,“ dodal Útis.

TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota sa teraz pripravuje na krajské majstrovstvá a 6. mája bude na domácej pôde organizovať medzinárodný turnaj, na ktorý doteraz prisľúbili účasť kluby z jedenástich krajin.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross