No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dcéra kulturistu ide v otcových šľapajach, predstaví sa na Majstrovstvách Slovenska v Hnúšti

10. marca 2018 | |  | 

Dcéra bývalého kulturistu Dušana Ďubeka z Hnúšte, ktorý je bývalý majster Československa v kulturistike a člen reprezentácie vtedajšej ČSFR, ide v otcových šľapajach. Dorastenkyňa Michaela Ďubeková z klubu Iskra Hnúšťa sa zatiaľ našla v kategórii bikiny fitnes, v ktorej sa má predstaviť na domácich majstrovstvách už v apríli.

Cvičeniu sa venuje len niekoľko mesiacov, za posledný polrok však zaznamenala veľký výkonnostný vzostup. Všimli si ju aj na reprezentačnom zraze, kde vo svojej kategórii fitnes do 160 cm patrila medzi najlepšie. Aktuálne 16-ročná Miška dostala aj pozvanie na reprezentačný zraz do Rajeckých Teplíc, ktorý sa bude konať na budúci týždeň.

„Strašne málo cvičí, začala len koncom apríla a nakoľko tá forma dobre napredovala, tak mi povedali na majstrovstvách, aby som ju priniesol ukázať vlani na zraz reprezentácie,“ priblížil začiatky svojej dcéry Ďubek, podľa ktorého ju do toho nenútili, prišla však do určitého veku, 15 rokov, a začala to vnímať. „U nás doma fitnes a kulturistický život prebieha stále,“ tvrdí Ďubek, ktorý je okrem iného organizátorom majstrovstiev Slovenska juniorov v Hnúšti. Práve uplynulé ročníky mali byť tiež jednou z motivácií pre mladé dievčatá, ako aj pre samotnú Michaelu. Podľa slov Michaely Ďubekovej sa jej páči kategória fitnes, no odmalička sa nevenovala gymnastike a preto by bolo náročné s ňou začať. Bikiny fitnes sú preto športom, ktorý ju napĺňa a doma ju v tom podporujú obidvaja rodičia. Pred prvým štartom na domácej pôde však chce skúsenosti nazbierať na majstrovstvách Slovenska dorastu v Sabinove, ktoré budú tiež v apríli. Predviesť by sa mala v nových plavkách, ktoré sú ručne robené a zdobené svarovského kamienkami. „Na to, že sú to plavky, sú dosť drahé, stáli okolo 400 eur,“ podotkol otec, ktorý však oceňuje záujem dcéry o fitnes. Michaela má približne 158 centimetrov a váži 50 kilogramov.

„Je tam dobrá genetika. Miška má elegantnú symetrickú postavu, úzku panvu a boky, široký a pekný chrbát v tvare V. Pre bikiny fitnes je to ako stvorené,“ zhodnotil Ďubek, ktorý jej pripravuje tréningy a stravu. Ako prezradil, zameriavajú sa ešte na ramená, na ktorých chcú ešte popracovať.

Podľa Ďubeka však na blížiacich sa majstrovstvách svoju formu predvedú aj ďalšie dievčatá z regiónu. „Aj začiatočníci, ale aj dievčatá už s pretekárskymi skúsenosťami a niektoré aj s úspechmi. Som zvedavý ako sa dievčatá pripravia,“ avizuje Ďubek.
Do mesta Hnúšťa v okrese Rimavská Sobota sa po dvojročnej prestávke opäť vrátia Majstrovstvá Slovenska v kulturistike 21. apríla. Národný šampionát v kategóriách bikiny fitnes, kulturistika juniori a masters muži sa odohrá v športovej hale. Ich súčasťou bude aj nominácia na majstrovstvá Európy.Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross