No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dedinky Gemer-Malohontu a ich históriu spoznáte aj vďaka Roztrateným zrnkám

Budikovany, Drienčany, Pápča a Teplý Vrch. Obce, ktoré určite pozná každý Rimavskosoboťan. No poznáte aj ich históriu? Tú môžete spoznať aj vďaka komornému programu Roztratené zrnká. Históriu spomenutých obcí, kedy v nich obyvatelia žili obyčajným dedinským životom môžete spoznať už po 7-krát, a to v piatok, 23. júna od 18:30 hod. v Kultúrnom dome v Klenovci.

Podľa Stanislavy Zvarovej, odbornej pracovníčky pre folklór Gemersko-malohontského osvetového strediska v Rimavskej Sobote, ktorá Rimava.sk informovala si budete môcť vypočuť príbehy ľudí, žijúcich v spomenutých obciach.

Projekt Roztratené zrnká už viac ako sedem rokov skúma a zaznamenáva na Gemeri a Malohonte zrnká ľudovej kultúry, aby ostali zachovalé pre ďalšie generácie. Vznikol ako potreba zaznamenať ešte existujúce folklórne javy v regióne. V rámci tohto projektu sa o zachovanie ľudovej kultúry starajú členovia Poradného zboru pre folklór pri Gemersko-malohontskom osvetovom stredisku v Rimavskej Sobote. Za ten čas prešiel tím Roztratených zrniek desiatky obcí a miest v regióne, kde skúmal a spracoval oblasť tradičnej ľudovej kultúry.

Komorný program Roztratené zrnká je i tentoraz súčasťou 39. ročníka Gemersko-malohontských folklórnych slávností – Klenovskej Rontouky v Klenovci.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross