No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DEŇ DETÍ: Program odhalený! Zistili sme, čo vás čaká v sobotu v mestskej záhrade

den deti v mestskej záhradeLen pár dní a v mestskej záhrade v Rimavskej Sobote odštartuje veľkolepá oslava Medzinárodného dňa detí. Celodenný program už niekoľko týždňov usilovne chystá Občianske združenie Naša Sobota. A starostlivo si ho stráži, veď to má byť deň plný prekvapení. No napriek tomu sme chceli zistiť čosi viac o tom, na čo všetko sa môžu deti (aj ich rodičia) tešiť. Organizátori exkluzívne pre Rimava.sk prezradili, koho každého budete môcť v sobotu (31. mája) stretnúť a kto sa postará o nezabudnuteľnú zábavu. 😉

„Podujatie slávnostne otvoríme ráno o 9.00 hod. Ako sme už avizovali, registrované tímy budú súťažiť o výlet do parížskeho Disneylandu. Hry, súťaže, zaujímavé úlohy a sladké odmeny sú však samozrejme pripravené pre všetky deti, ktoré v sobotu prídu medzi nás do mestskej záhrady,“ povedal hovorca občianskeho združenia Naša Sobota Marián Štúrik. Ako prezradil, deti bude celým programom sprevádzať zábavný študent herectva Cyril Žolnír a obľúbená vychovávateľka Marcela Mičková alias Šašo a Pipi Dlhá Pančucha. Nuda určite nehrozí, veď posúďte sami – toto je len časť sobotňajšieho scenára:

Uvidíte tanečné vystúpenie Úsmev (ZUŠ), spevácke vystúpenie víťazky školskej Superstar Klaudie Zacharovej, tance v podaní  folklórnych súborov Hájik a Kis Gömör, vystúpenie mažoretiek Estrella, divadielka Čert Sluhom  či Líška a bocian (deti zo ZUŠ). Na programe je spevácke vystúpenie účastníčky súťaže X factor Mirky Petrincovej, írske tance aj prezentácie škôl, záujmových krúžkov, športových klubov, rozhovor s hosťom Marianom Lackom o tvorivosti detí a mnoho mnoho ďalšieho.

Pripravená je tiež ROZPRÁVKOVÁ RÍŠA, program, ktorým sa predstaví Centrum voľného času Relax.

Budete svedkami napínavého policajného zákroku proti unikajúcemu ozbrojenému páchateľovi a tiež záchrannej akcie hasičov, ktorí vyslobodia ľudí uviaznutých v aute (pri amfiteátri).

Špeciálnou atrakciou bude nepochybne NAJVÄČŠÍ TRAKTOR v Európe.

Okrem toho si zaspievate, zatancujete a zarecitujete s Pipi a Šašom.

Súťaže na vás čakajú aj pri stánkoch Algida, Danone, Haribo, Slovakia Chips či MooGoo.

„Popoludní všetci spoločne pomôžeme dobrej veci. Deti vytvoria obrovský obraz z farebných odtlačkov svojich rúk, ktorý večer vydražíme. Výťažok venujeme rodičom chorej trojročnej Nelky,“ povedal hovorca združenia Naša Sobota.

O 17.15 hod. je naplánované vyhodnotenie orientačného behu a vyhlásenie víťaza súťaže o výlet do Disneylandu. Chystá sa aj veľké totemové prekvapenie, zlosovanie tomboly a na záver, po zotmení, slávnostný ohňostroj.

„Verím, že všetky deti, ktoré v sobotu prídu do mestskej záhrady, zažijú deň plný zábavy a smiechu. Chceme pre ne v našom meste pripraviť jedinečnú oslavu ich sviatku, veď sú budúcnosťou Rimavskej Soboty,“ uzavrel Marián Štúrik.

plagat

sponzori podujatia

sponzori podujatia

Zdroj: Rimava.sk (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross