No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Desiatky dobrovoľníkov upratovali turisticky atraktívne miesta

Región Gemer má svojim návštevníkom čo ponúkať. Aby sa ľuďom na Gemeri páčilo, zapojili sa dobrovoľníci z Rožňavy, Tornale a Muráňa do upratovacej akcie Jarná gruntovačka. Rimava.sk o tom informoval Ján Šmídt, výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Gemer, ktorá sa s ďalšími oblastnými organizáciami a Rozvojovej agentúry BBSK spolupodieľala na organizácii akcie.

„Počas uplynulého víkendu sa nad Rožňavou vyčistilo od náletových drevín okolie Kalvárie. Toto miesto poskytuje čarokrásne výhľady na samotné mesto i celú Rožňavskú kotlinu. Rožňavská Kalvária je podľa Arpáda Görgeya, ktorý už niekoľko rokov organizuje obnovu tejto pamiatky, štvrtou najstaršou na Slovensku, bola postavená v roku 1741,“ priblížil riaditeľ Šmídt. Ako doplnil, neďaleko Muráňa deti z miestnej základnej školy zbavili odpadkov okolie známeho sysľoviska na okraji Národného parku Muránska planina a pri ňom prameniacej riečky Muránka od jej prameňa až po obec Muráň.

Podľa jeho slov študenti Strednej odbornej školy Tornaľa poupratovali okolie prameňa minerálnej vody Gemerka, o ktoré sa starajú už niekoľko rokov. „Gruntovačka je spoločný projekt oblastných organizácií cestovného ruchu a Rozvojovej agentúry BBSK. Zorganizovaním Jarnej gruntovačky nadviazala Oblastná organizácia cestovného ruchu Gemer na minuloročné vyčistenie Serényiho cisterny v Národnom parku Slovenský kras a Gemerskej zelenej cesty pri Revúcej. Cieľom gruntovačky je nielen upratať a spropagovať známe aj menej známe turistické ciele, ale aj budovať vzťah obyvateľov k hodnotám, ktoré región ponúka,“ ozrejmil s tým, že tohtoročnej Jarnej gruntovačky sa zúčastnilo 50 účastníkov s predsavzatím, že sa na jeseň opäť stretnú pri zveľaďovaní pamiatok Gemera.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Ján Šmídt


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross