No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Deti z materskej školy vo Fiľakove sa potešili novému dopravnému ihrisku

Zdroj: Mesto Fiľakovo

FIĽAKOVO – V MŠ na Daxnerovej ulici pribudlo v uplynulých týždňoch nové detské dopravné ihrisko. Prostredníctvom neho sa budú deti učiť, ako sa bezpečne správať v cestnej premávke. Doteraz na podobné účely využívali ihrisko v Buzitke.

Ako informovala riaditeľka škôlky Danica Vargová, zámer zriadiť dopravné ihrisko mala už niekoľko rokov. „Veľmi ma teší, že sa nám konečne podarilo našetriť dostatok prostriedkov na to, aby sme tento plán vedeli zrealizovať vo vlastnej réžii. Verím, že aj takouto prípravou detí sa nám podarí prispieť k väčšej bezpečnosti na cestách,“ vyjadrila sa riaditeľka.

Článok pokračuje pod reklamou


Výstavba ihriska ich stála približne 22-tisíc eur, čo zahrňovalo terénne úpravy a asfaltovanie, vodorovné značenie či zakúpenie nových dopravných prvkov. „Podarilo sa nám na to našetriť z príspevku na výchovu a vzdelávanie detí s povinným predprimárnym vzdelávaním od ministerstva školstva. Zakúpili sme rôzne dopravné prostriedky, semafory, dopravné značky či rampu, ktoré si deti budú môcť precvičovať na autíčkach, kolobežkách či bicykloch.“

Ako ďalej Danica Vargová uviedla, doteraz bol v tejto časti areálu asfalt v zlom stave. „Využívali sme ho s deťmi pri pobyte vonku. Vytvorili sme si tu rôzne hry, ale napríklad na šport vhodný už nebol. Teraz tu máme krásny multifunkčný priestor.“

Doposiaľ s deťmi na dopravnú prípravu využívali ihrisko v Buzitke. „Páčilo sa nám tam, ale bolo to pre nás logisticky náročnejšie aj nákladnejšie. Museli sme si zabezpečiť autobus a uhradiť vstupné. Dnes máme vlastné ihrisko, ktoré je síce menšie, ale pre naše potreby úplne postačuje. Veríme, že nám dlho vydrží a budeme ho využívať čo najviac,“ riaditeľka škôlky ďalej informovala, že ihrisko oficiálne odovzdajú 4. mája počas Dňa otvorených dverí.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross