No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DHZ Čerenčany oslávilo okrúhle výročie, pri tej príležitosti ocenili svojich členov

Dobrovoľný hasičský zbor v obci Čerenčany oslávil začiatkom septembra svoje okrúhle výročie. Je tomu už 85 rokov odkedy vznikol zbor, v ktorom sa vystriedalo niekoľko generácií. „Dobrovoľní hasiči tak pokračujú v tradícii svojich predkov – svojich otcov a starých otcov a hrdo nesú význam pojmu dobrovoľný hasič z generácie na generáciu,“ povedala pre Rimava.sk Jozefína Očenášová, tajomníčka Územnej organizácie dobrovoľnej požiarnej ochrany SR v Rimavskej Sobote.

Podľa jej slov oslavy tohto výročia sa uskutočnili v rámci Dňa obce Čerenčany. Ako priblížila, minútou ticha si uctili zosnulých členov DHZ. „V rámci osláv boli členom a členkám DHZ Čerenčany a DHZ Čerenčany, a obci Čerenčany za ich aktivitu a činnosť udelené Pozdravné listy DPO SR a medaily za zásluhy,“ spomenula Očenášová, podľa ktorej potreba dobrovoľných hasičov je nevyhnutná.

„Aj keď sa na nich v tejto uponáhľanej dobe mnohokrát zabúda a spomenieme si na nich, až keď ich potrebujeme. Žiadne ocenenie ani vďaka nie je dostatočná na to, aby sme im mohli slovami poďakovať za ich prácu, úsilie a čas. Avšak aspoň jedno malé symbolické ďakujeme.“

DHZ Čerenčany vznikol v roku 1933. Dnes má 82 členov, ktorí sa zúčastňujú previerok, cvičení a rôznych odborných školení. Keď je treba zasahujú pri povodniach v obci či požiaroch. Viackrát usporiadali v Čerenčanoch hasičské súťaže a majú medzi sebou majstrov a vicemajsterky Slovenska v hasičskom športe. „Do ďalších rokov im prajeme veľa úspechov a chuti k ich činnosti. Aby sme mohli byť na nich hrdí, tak ako bolo tomu aj doteraz,“ povedala tajomníčka s tým, že na záver dňa pripravili hasiči deťom prekvapenie v podobe peny.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Jozefína Očenášová


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross