No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Divadelná hra Prachy ochotníckeho divadla OZ Opona končí prekvapivo

Zdroj: Rimava.sk

POLTÁR - Herci z poltárskeho Ochotníckeho divadla OZ Opona predviedli 3. a 4. mája veselohru s názvom Prachy. Divadelné predstavenie stvárňuje predovšetkým zložité vzťahy jednotlivých postáv a divákom kladie otázky, čo všetko znamenajú pre človeka peniaze. Predstavenie je zároveň plné expresívnych výrazov a vtipných dialógov.

Ochotnícke divadlo OZ Opona funguje viac než 43 rokov. ,,Nechceme sa tváriť, že divadlu rozumieme, to teda vôbec nie. Len nám akosi zvláštne, vábivo vonia, a tak sa ho snažíme dotknúť, uchopiť, precítiť a tú čarovnú vôňu divadelného sveta skrze naše ochotnícke herecké výkony posunúť aj vám,” uviedli herci.

Článok pokračuje pod reklamou


Vo veselohre je divákovi kladená otázka o dôležitosti peňazí v dnešnom svete. Dokáže obyčajný kúsok potlačeného papiera udávať smer, ktorým sa uberáme, určiť naše postavenie či kvalitu nášho života? Divadelníci za finančným dostatkom vnímajú tiež radosť, šťastie a blahobyt, no zároveň poukazujú aj na negatívnu stránku peňazí. Fiktívne postavy na divadelnej scéne sú ochotné pre peniaze urobiť všetko.

Dej sa po čase začne zauzľovať a pre diváka nie je jednoduché sa v zložitej situácii na scéne vyznať. Humor vracia diváka do deja jednoduchšie. Klamstvá, ktoré fiktívne postavy z divadelnej hry prežívajú, spôsobujú v ich životoch zmätok. Postupne s rozvíjajúcim sa dejom postavy v hre zisťujú, že začínajú strácať svoju ľudskú podstatu. Divadelná hra končí nečakane, vtipná pointa dovolí divadelným postavám rozuzlenie v podobe katarzie.

Za tento divadelný zážitok boli herci od publika odmenení zaslúženým potleskom. Veselohra Prachy priniesla divákom ľahkú humornou náladu, na ktorej sa diváci s chuťou zabávali. Zároveň však táto téma vyvolala otázky, ktoré smerovali k potrebe osobného zamyslenia nad tým, čoho sme ako ľudské bytosti schopné, a čo pre nás znamenajú peniaze.

Ochotnícky poltársky nadšenci OZ Opona, zároveň pozývajú nádejných hercov pod 40 rokov, aby sa pridali k nim a zažívali spolu s nimi radosť „na doskách, ktoré znamenajú svet“.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross