No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Divadelná noc prilákala do ZUŠ mnoho ľudí, vystúpili divadelné súbory či tanečníci

RIMAVSKÁ SOBOTA – Šiesty ročník divadelnej noci, ktorý sa uskutočnil 1. júla na nádvorí Základnej umeleckej školy v divadle Havran, prilákal mnoho ľudí. O podujatí nám niečo povedal riaditeľ ZUŠ-ky a vedúci literárno-dramatického odboru Marian Lacko. 

Článok pokračuje pod reklamou


“Je to festival literárno-dramatického odboru ZUŠ, ale už druhý rok to spájame aj s tanečným odborom, pretože to je tiež scénické umenie. Vzniklo to za účelom takým, že hudobníci majú veľký koncert, výtvarníci spoločnú výstavu a chýbalo nám predstavenie divadla. Povedali sme si, že urobíme predstavenie pre všetkých žiakov,” povedal Lacko. 

Ako ďalej doplnil, v odbore je dokopy sedem divadelných súborov, z ktorých je päť detských, jeden študentský a jeden dospelácky. “Na vyučovanie nie som sám. Pomáha mi kolega Kertész a Janka Janove. Ja režírujem študentské divadlo a divadlo dospelých,” priblížil. 

Okrem tanečných a divadelných predstavení vystúpil na pódiu aj Pavol Ďuras so svojím stand-upom. “Stand-up je taktiež forma divadla jedného herca, alebo rozprávač príbehov. Paľovi sa už dlho páčili texty Rowana Atkinsona, ktorý predtým, ako sa stal známy ako Mr. Bean, vystupoval ako stand-up komik. On si tie vystúpenia z angličtiny preložil do slovenčiny,” konkretizoval Lacko. 

Ako v závere dodal, aj napriek pandémii sa im podarilo v online vyučovaní nastaviť deti tak, že keď prišli do školy, naskočili na ten systém. “Online sa učili texty či etudy a tu, v škole, sa to už len skladalo ako puzzle. Odskúšali sme si to a zistili sme, že to funguje. Aj keď nám chýbal sociálny kontakt, zafungovalo to,” uzavrel. 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross