No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dnes je Medzinárodný deň darovania knihy. Dobrý skutok môžete urobiť aj vy

Zdroj: Knižnica Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote

RIMAVSKÁ SOBOTA – Vedeli ste, že 14. február nepatrí len sviatku zamilovaných, ale je  zároveň aj Medzinárodným dňom darovania knihy? Tento deň je v súčasnosti oslavovaný vo viac ako štyridsiatich krajinách na šiestich kontinentoch. 

Aj Knižnica Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote sa aktívne zapája do tejto stále populárnejšej kampane. “Medzinárodný deň darovania knihy je v našom kalendári zapísaný už dlhoročne. Tento rok to bude po štvrtýkrát,” uviedla riaditeľka knižnice Rita Herczegová.

Článok pokračuje pod reklamou


Domáce knižnice sú u vášnivých čitateľov často plné kníh, ktoré prečítali a už sa k nim pravdepodobne nikdy nevrátia. S pribúdajúcim vekom, zmenou záujmov často vyrastáme z určitých žánrov a na poličkách máme čoraz menej miesta. A práve takéto knihy môžu dostať druhý život a byť darované

Darovanie kníh sa uskutoční na prízemí v čitárni. Každý, kto príde do knižnice, môže zároveň odovzdať aj knihy, ktoré chce darovať. “Nikto pri knihách nestojí a nepočíta, koľko kníh čitateľ doniesol a koľko si odniesol, a ak by aj niekto nedoniesol žiadne knihy a len si nejakú vybral, nie je to problém. Hlavným zámerom iniciatívy je venovať knihy tým, ktorí si ich finančne nemôžu dovoliť,” prezradila Herczegová. 

Knižnica Mateja Hrebendu pravidelne obdarúva svojimi knihami rôzne oddelenia rimavskosobotskej nemocnice. Tentokrát pripravujú balík kníh pre detské oddelenie. “Boli by sme vďační, ak by nám naši čitatelia pomohli s touto iniciatívou a priniesli aj detské knihy,” uviedla riaditeľka. Každé dieťa by malo mať prístup k magickému svetu slov, ktoré im pomôžu otvoriť dvere do nekonečných možností fantázie bez ohľadu na to, v akej sociálnej vrstve žijú. “Priala by som si, aby sa zapojil každý, kto má pocit, že vie prispieť,” dodala Herczegová.

Zdroj: Spolok slovenských knihovníkov a knižníc

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross